Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

11 maja 2020

Czas na transformację polskiego przemysłu

0 178
Pandemia koronawirusa pokazuje, że firmy oparte o nowoczesne technologie i działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 są odporniejsze na nieprzewidywalne wstrząsy. Jak zatem przygotować firmę do wprowadzenia koncepcji Przemysłu 4.0?

Na to pytanie odpowiada Mariusz Bednarek, wiceprezes Instytutu Industry 4.0, profesor Szkoły Biznesu PW oraz WSB Warszawa, który wraz Marcinem Cichym, prezesem UKE, Tomaszem Haidukiem, prezesem Instytutu Industry 4.0, i prof. Bogdanem Nogalskim, WSB Gdańsk, honorowym prezesem KNOiZ PAN, już 12 maja, podczas otwartego dla wszystkich spotkania online w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, przybliżą koncepcję Przemysłu 4.0 i technologii 5G.

Przemysł 4.0 jest już faktem, a nie mrzonką przyszłości. Polska od pewnego czasu kroczy po ścieżce wyznaczanej przez ideę gospodarki 4.0. Warto dokładniej poznać jej założenia, bowiem daje ona wiele szans rozwoju technologicznego, a tym samym perspektyw przyspieszenia w biznesie. Firmom opartym o technologie Przemysłu 4.0 łatwiej jest konkurować nie tylko w czasach prosperity, ale również w okresie turbulencji gospodarczych.

Konkurencyjny Przemysł 4.0

Firmy nie mogą odkładać wprowadzania nowych technologii, gdyż w ten sposób tracą swoją konkurencyjność na rynku, szczególnie tym międzynarodowym, na którym już nawet małe firmy przestawiają swój model biznesowy na taki, w którym cyfryzacja i automatyzacja, a nawet robotyzacja stają się podstawą ich działania. Przemysł 4.0 jest też odpowiedzią na coraz bardziej indywidualne potrzeby konsumentów, którzy zmierzają...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy