Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

8 lipca 2020

Dlaczego warto stawiać na automatyzację niezależną od producentów zewnętrznych maszyn?

0 69
Automatyzacja to przyszłość – co do tego, nie ma najmniejszych wątpliwości. Te ostatnie pojawiają się jednak w chwili, gdy przedsiębiorcy stają przed wyborem dostawcy systemów. Stawiając na innowacyjne rozwiązania warto, by pamiętali, że jedną z kluczowych cech automatyzacji powinna być niezależność od producentów zewnętrznych maszyn. Dlaczego? Poniżej trzy najważniejsze argumenty.

Automatyzacja ma ogromne znaczenie dla sprawności procesu produkcji. Pozwala bowiem zoptymalizować przepływ materiału w zakładzie.

- Przykładowo, jeśli urządzenia do cięcia laserowego są zintegrowane we wzajemnie skoordynowanej koncepcji przepływu materiałów, wykorzystanie maszyn można podnieść do 80% - mówi Paweł Zieliński z firmy Remmert. - Jeśli w ramach tej koncepcji mamy do czynienia z instalacją niezależną od zewnętrznych producentów, pozwala to czerpać jeszcze większe korzyści w przyszłości - dodaje.

Pozostać elastycznym

W chwili decyzji o inwestycji związanej z automatyzacją, przedsiębiorcy nie zawsze dokładnie wiedzą, jakie maszyny zewnętrzne zdecydują się zakupić. Często jest to np. tylko jeden laser, podczas gdy zakup drugiego odłożony jest w czasie. W niedalekiej przyszłości rozwój technologii może jednak sprawić, że kolejne urządzenia do cięcia korzystniej będzie nabyć u innego producenta. Właśnie w takich sytuacjach cenne jest posiadanie niezależnej automatyzacji. Nie ma potrzeby przejmowania się w chwili, kiedy trzeba wymienić bądź dokupić nowe urzą...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy