Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

31 maja 2019

Drabiny specjalne i pionowe mocowane do maszyn. Odpowiedź na ograniczoną przestrzeń w zakładach przemysłowych

0 206
Organizacja stanowisk roboczych oraz wytyczanie ciągów komunikacyjnych w zakładzie produkcyjnym to niezwykle złożone zadanie – tym trudniejsze, z im mniejszą przestrzenią na jego terenie mamy do czynienia. Wówczas wiele miejsc pracy oraz przejść dla pracowników, projektowanych jest nad podłożem.

Drabiny specjalne i pionowe mocowane do maszyn. Odpowiedź na ograniczoną przestrzeń w zakładach przemysłowych

Organizacja stanowisk roboczych oraz wytyczanie ciągów komunikacyjnych w zakładzie produkcyjnym to niezwykle złożone zadanie – tym trudniejsze, z im mniejszą przestrzenią na jego terenie mamy do czynienia. Wówczas wiele miejsc pracy oraz przejść dla pracowników, projektowanych jest nad podłożem. Jak zapewnić bezpieczny i komfortowy do nich dostęp, gdy tradycyjne schody, jezdne platformy robocze czy schody z podestem nie znajdą w takich warunkach zastosowania?

Specjalne wymagania, specjalne rozwiązania

Drabiny specjalne to proste rozwiązanie, które ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Mogą być wykorzystywane jako samodzielne urządzenia – wówczas gwarantują łatwy dostęp do stanowisk pracy oraz ciągów komunikacyjnych położonych nad podłożem, albo stanowić część bardziej złożonych konstrukcji. W tym przypadku mogą być uzupełnieniem niewielkich podestów roboczych i rozbudowanych platform, będących miejscem pracy dla wielu specjalistów, jak również przejść stacjonarnych, które ułatwiają poruszanie się po terenie fabryki i pomagają kontrolować proces produkcji. – Ich konstrukcja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mocno ograniczona przestrzeń nie pozwala na budowę tradycyjnych schodów, mogących zakłócać komunikację, czy wykorzystanie jezdnych pomostów ro...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy