Dołącz do czytelników
Brak wyników

17 listopada 2021

ECOM Instruments na targach SPS 2021: rozwiązania przeciwwybuchowe do inteligentnej produkcji

0 228

Na mapie Przemysłu 4.0 obszary niebezpieczne nadal pojawiają się jako białe plamy w wielu operacjach produkcyjnych. Wymogi dotyczące wytrzymałości i ochrony przeciwwybuchowej są duże, teren rozległy, a łączność często ograniczona. Jednak nawet w strefach zagrożonych wybuchem, samoistnie bezpieczne, inteligentne urządzenia marki ECOM Instruments firmy Pepperl+Fuchs doskonale spełniają swoją rolę. Na targach SPS - Smart Production Solutions (23...25 listopada 2021), ECOM Instruments zademonstruje w hali 7A na stoisku 330, jak sprostać wymogom bezpieczeństwa w obszarach zagrożonych wybuchem, równocześnie umożliwiając transfer dużej ilości danych, niezbędnych w inteligentnych fabrykach. Dzięki inteligentnym okularom Visor-Ex 01 firmy ECOM Instruments, pracownicy mobilni zyskują doskonałe narzędzie do zadań wymagających obsługi bez użycia rąk, a także ciągłej komunikacji.

Dzięki inteligentnym urządzeniom mobilnym, obszary niebezpieczne mogą zostać włączone do Smart Factory przy niewielkim wysiłku. ECOM Instruments zaprezentuje na tegorocznych targach SPS - Smart Production Solutions, odbywających się w dniach 23-25 listopada w Norymberdze (hala 7A, stoisko 330) inteligentne rozwiązania do komunikacji przemysłowej w trudnych warunkach: bezpieczne, trwałe i mogące pracować w sieci. Do najważniejszych prezentacji targowych producenta należą najlżejsze obecnie na rynku, iskrobezpieczne, inteligentne okulary Visor-Ex 01 oraz Tab-Ex 03 DZ2, najnowszy model z rodziny tabletów iskrobezpiecznych Tab-Ex, przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Odwiedzający targi dowiedzą się również, w jaki sposób rozwiązania działu produktów i usług cyfrowych firmy ECOM nie tylko ułatwiają zarządzanie urządzeniami, ale też mogą zapewnić wgląd w przebieg procesów za pomocą analizy danych. W końcu inteligentna produkcja rozwija się dzięki informacjom sieciowym.
 


Patrzenie oczami pracownika mobilnego: inteligentne okulary do zastosowań przemysłowych

Kamery wysokiej jakości i niezawodne funkcje komunikacyjne połączone w ergonomicznej konstrukcji: dzięki inteligentnym okularom VisorEx 01 firmy ECOM Instruments, pracownicy mobilni otrzymują potężne narzędzie do wszystkich zadań wymagających obsługi bez użycia rąk, a także ciągłej komunikacji. System wykorzystuje smartfon ECOM Smart-Ex 02 do pracy w strefach zagrożonych wybuchem jako jednostkę obliczeniową i zasilającą, tworząc inteligentny ekosystem do szerokiego zakresu zastosowań w sektorze przemysłowym. Trzy zintegrowane kamery przekształcają inteligentne urządzenie przenośne w rodzaj bionicznego oka. Dwie kamery 16-megapikselowe są umieszczone centralnie, aby odwzorować naturalne pole widzenia użytkownika, dzięki czemu system zdalnego wsparcia widzi obraz z tego samego kąta i perspektywy, co pracownik mobilny. Trzecia kamera oferuje 6-krotny zoom optyczny do powiększania bez utraty jakości oraz skanowania kodów kreskowych i kodów QR.

Wszechstronny tablet do pracy w trudnych warunkach

Iskrobezpieczny tablet Tab-Ex 03 DZ2, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11, oferuje duży wyświetlacz oraz większą pamięć RAM i możliwość współpracy z większą pamięcią zewnętrzną niż w przypadku poprzednich modeli. Wersja Enterprise systemu zabezpieczającego Samsung Knox zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych i urządzeń. Tablet, oparty na Samsung Galaxy Tab Active3, może być obsługiwany w rękawiczkach lub za pomocą rysika S Pen. Do rejestracji zdjęć i filmów przewidziano 13-megapikselową kamerę tylną i 5-megapikselową kamerę przednią. Zintegrowany Google ARCore sprawia, że tablet nadaje się do aplikacji rozszerzonej rzeczywistości w Industry 4.0, na przykład do zarządzania zakładem lub konserwacji predykcyjnej. Programowalny przycisk umożliwia m.in. szybkie włączenie alarmu i nawiązanie połączenia alarmowego lub może służyć jako przycisk push-to-talk (PTT) dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i dostępności pracowników w dowolnym momencie.
 


Jako inteligentne urządzenie przenośne, Visor-Ex 01 łączy kamery wysokiej jakości i niezawodne funkcje komunikacyjne w ergonomicznej obudowie o masie zaledwie 180 g, zapewniającej duży komfort użytkowania. Dwie 16-megapikselowe kamery są umieszczone centralnie, aby odwzorować naturalne pole widzenia użytkownika. Trzecia kamera oferuje 6-krotny zoom optyczny bez utraty jakości oraz funkcję skanowania kodów.
 


Iskrobezpieczny tablet Tab-Ex 03 DZ2, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11, oferuje duży wyświetlacz oraz większą pamięć RAM i możliwość współpracy z większą pamięcią zewnętrzną niż w przypadku poprzednich modeli.
 


Tablet może być obsługiwany w rękawiczkach lub za pomocą rysika S Pen. Do rejestracji zdjęć i filmów przewidziano 13-megapikselową kamerę tylną i 5-megapikselową kamerę przednią. Zintegrowany Google ARCore sprawia, że tablet nadaje się do aplikacji rozszerzonej rzeczywistości w Industry 4.0.

Krótka charakterystyka ECOM Instruments

Marka ECOM Instruments firmy Pepperl+Fuchs jest jednym z czołowych międzynarodowych producentów całościowych rozwiązań do komputerów przenośnych i komunikacji przemysłowej w strefach zagrożonych wybuchem. Jako pionier w branży, ECOM od 1986 roku odgrywa kluczową rolę w rozwoju urządzeń mobilnych z ochroną przeciwwybuchową i wykazał się dużą wiedzą technologiczną o czym świadczy wiele wprowadzonych innowacji. ECOM jest preferowanym dostawcą telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów oraz urządzeń przenośnych i peryferyjnych z ochroną przeciwwybuchową, spełniających najwyższe wymagania w zastosowaniach przemysłowych. Stanowi część grupy Pepperl+Fuchs, lidera technologicznego w sektorze czujników przemysłowych i iskrobezpiecznej ochrony przeciwwybuchowej, dzięki czemu klienci mogą korzystać z jednolitego portfolio obejmującego technologie do zastosowań konwencjonalnych i Przemysłu 4.0.

W pięciu podstawowych dziedzinach: komputerów mobilnych, komunikacji, produktów i usług cyfrowych, technologii pomiaru i kalibracji oraz opraw mobilnych, ECOM oferuje ogromną różnorodność innowacyjnych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań mobilnych, urządzeń peryferyjnych, usług i inteligentnego oprogramowania. Wszystkie te rozwiązania łączą wysoki poziom bezpieczeństwa i maksymalną funkcjonalność ze wszystkimi niezbędnymi dopuszczeniami i certyfikatami do konkretnych zastosowań. Ofertę uzupełnia ogólnoświatowe wsparcie z centrami serwisowymi w Niemczech, USA, Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej informacji o firmie ECOM można znaleźć na stronach: www.ecom-ex.com i www.pepperl-fuchs.com

 

O firmie Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 6300 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 715 mln euro w 2019 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs, założona w 1945 roku jako mała firma rodzinna, jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Nasza globalna obecność zapewnia to, co najlepsze z obu światów: najwyższe standardy techniczne oraz wydajne i dochodowe zakłady produkcyjne. Firma Pepperl+Fuchs stała się partnerem dla użytkowników technologii automatyzacji na całym świecie i oferuje najbardziej wszechstronne portfolio wypróbowanych i przetestowanych komponentów spełniających wymagania automatyzacji produkcji i automatyzacji procesów.

Przypisy