Endress+Hauser wprowadza na rynek nowe rozwiązania dla branży wod-kan

Szwajcarski producent urządzeń pomiarowych dla przemysłu wprowadził do oferty nowe rozwiązania, umożliwiające efektywne monitorowanie parametrów cieczy. Z najnowszymi urządzeniami można było zapoznać się m.in. podczas majowych Targów Wod-Kan w Bydgoszczy.

Endress+Hauser słynie z wprowadzania na rynek rewolucyjnych i innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. W ostatnim czasie w ofercie firmy pojawiła się m.in. sonda spektralna CAS80E, umożliwiająca jednoczesny pomiar wielu istotnych dla procesu parametrów (ChZT, BZT, mętność, zawartość azotanów) za pomocą jednego urządzenia, czy zasilany bateryjnie przepływomierz elektromagnetyczny Promag W 800. Odwiedzający mogli ponadto zobaczyć na targach, jak działa mobilna, wykorzystywana do przeprowadzania testów obiektowych, stacja analityczna Endress+Hauser, z zabudowanymi analizatorami ChZT, fosforu całkowitego oraz azotu ogólnego.

REKLAMA

​​

Memosens Wave CAS80E – kompaktowa sonda spektralna

Najnowsza sonda spektralna Endress+Hauser CAS80E, umożliwia wygodne pomiary w czasie rzeczywistym. Badaniom podlegają następujące parametry analityczne: chemiczne i biologiczne zapotrzebowanie na tlen (ChZT, BZT), zmętnienie, azotany oraz spektralny współczynnik absorpcji (SAC). Wykorzystana technologia cyfrowa Memosens z kolei odpowiada za niezawodny, wolny od zakłóceń transfer danych do przetwornika pomiarowego.

Dzięki Memosens Wave CAS80E możliwe jest zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów utrzymania punktów pomiarowych. Sonda jest kompaktowa i poręczna, a przy tym łatwa w montażu i konserwacji.

Mobilna stacja analityczna

Wyposażona w zabudowane analizatory ChZT, fosforu całkowitego oraz azotu ogólnego mobilna stacja analityczna to rozwiązanie, które jest udostępniane zakładom przemysłowym w celu przeprowadzenia testów obiektowych. Pobieranie próbek wody i ścieków za pomocą automatycznych analizatorów jest niezawodne i intuicyjne. Dzięki użyciu stacji analitycznej każde przedsiębiorstwo może się o tym przekonać. Urządzenia wykonują niezbędne operacje bez udziału człowieka, zachowując pełną zgodność z odpowiednimi przepisami.

Przepływomierz elektromagnetyczny Promag W 800

Promag W 800 to innowacyjny, zasilany bateryjnie przepływomierz, który powstał z myślą o pomiarach wody surowej z jezior, rzek i ujęć podziemnych. Aparatura świetnie sprawdza się również w monitoringu wody pitnej i procesowej oraz w rozliczeniowych sieciach dystrybucyjnych. Urządzenie posiada szereg dopuszczeń dla wody pitnej, m.in. PZH, KTW/W270, WRAS BS6920, ACS i NSF 61.

Przypisy