FANUC dostarczy 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii

Aktualności Wydarzenia Automatyzacja i robotyzacja

Japońska firma FANUC, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych, otrzymała kolejne duże zamówienie. W ramach nowego kontraktu w 2022 r. producent dostarczy do fabryki Forda w Kolonii, w zachodnich Niemczech, około 500 robotów przemysłowych, które pomogą w budowie nadwozi samochodów elektrycznych.

Zakład produkcyjny Forda w Kolonii przechodzi obecnie transformację w ośrodek rozwoju i produkcji pojazdów elektrycznych Ford Cologne Electrification Center, który będzie obsługiwać cały rynek europejski.

REKLAMA

​​

Producent samochodów spodziewa się, że w 2023 r. z linii montażowych zakładu zjedzie pierwszy seryjny, w pełni elektryczny model auta osobowego, wyposażony w akumulator o dużej pojemności. Ford ogłosił również, że od 2030 roku będzie oferował w Europie wyłącznie samochody osobowe z napędem elektrycznym.

- „FANUC ma duże doświadczenie w tworzeniu zrobotyzowanych rozwiązań, pełniących ważną rolę w koncepcjach e-mobilności” - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Germany. - „Bardzo się cieszymy, że możemy towarzyszyć Fordowi w tej przyszłościowej transformacji” – dodaje.

Firma FANUC, z siedzibą w Japonii, działa w ponad 100 krajach świata, zapewniając klientom z wielu branż wyjątkowo niezawodną obsługę klienta. „W Stanach Zjednoczonych FANUC ściśle współpracuje z Fordem już od wielu lat.” - mówi Winkelmann. - „Teraz rozszerzamy zakres tej udanej współpracy na Europę”.

- „Roboty FANUC są znane ze swojej niezawodności i trwałości. Jesteśmy przekonani, że ich sprawność operacyjna oraz długa żywotność przyczynią się do istotnego skrócenia czasu przestojów produkcji i obniżenia kosztów konserwacji w fabryce Forda w Kolonii." –
z satysfakcją podsumowuje Shinichi Tanzawa, dyrektor generalny i prezes FANUC Europe Corporation.

Dodatkowe informacje na stronie www.fanuc.pl

Źródło: FANUC

Przypisy