FANUC Polska zaprasza na XVI edycję Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Aktualności

Autorzy najnowszego badania Index MiU ujawniają, że 34 proc. firm z branży obróbki metali planuje zwiększyć nakłady na odnowienie parku maszyn i urządzeń w nadchodzących miesiącach, a 55 proc. chce utrzymać je na tym samym poziomie. Kieleckie targi Stom-Tool, organizowane z myślą o prezentacji najnowszych zdobyczy techniki w obszarze obróbki metali mogą stać się szansą na realizację tych potrzeb. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy zaplanowanej aż na cztery dni, będzie można spotkać się z wiodącymi producentami technologii. Japońska firma FANUC zaprezentuje niezawodne centra obróbcze ROBODRILL, precyzyjne przecinarki drutowe ROBOCUT, a także bezkonkurencyjne roboty przemysłowe. 

Menedżerowie odpowiedzialni za rozwój produkcji często podkreślają, że o sukcesie w branży wytwórczej decyduje umiejętne połączenie potencjału ludzi oraz możliwości maszyn.W praktyce oznacza to, że najważniejszy jest wybór właściwej technologii, zmiana modelu organizacji produkcji oraz rozwijanie kompetencji załogi.

REKLAMA

​​

W każdym z tych obszarów producentom z pomocą przychodzi firma FANUC – pionier w dziedzinie technologii CNC, a także wiodący dostawca robotów i obrabiarek przemysłowych znajdujących zastosowanie w najbardziej wymagających branżach produkcji.


Podczas zbliżających się targów Stom – Tool firma FANUC zaprezentuje wyjątkowe aplikacje doskonale wpisujące się w aktualne wyzwania rynkowe. Dzięki takim rozwiązaniom producenci zyskują nowe możliwości podnoszenia efektywności, lepszego wykorzystania zasobów, w tym pracowników, surowców i energii, a w efekcie ograniczania kosztów wytwarzania.

Wszechstronność i inteligencja

To główne przesłanie strefy, w której będą prezentowane innowacyjne centra obróbcze FANUC Robodrill, charakteryzujące się ponadprzeciętną szybkością, precyzją i jakością, możliwością zapewnienia najkrótszych czasów cykli produkcyjnych oraz niezwykłą  żywotnością.

Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC Robodrill (10k HPC + wanna 340L) w największym dostępnym w ramach serii rozmiarze L. Maszyna zaprezentuje wysoko wydajną obróbkę zgrubną (HPC). Druga z aplikacji pokazowych została stworzona w oparciu o maszynę FANUC Robodrill w wersji rozbudowanej (Adv 24k + wanna 100L). Obie aplikacje mają za zadanie podkreślić, że obrabiarki marki FANUC, mimo że są maszynami uniwersalnymi, doskonale radzą sobie z procesami wymagającymi dużej dokładności, m.in. obróbką implantów zębowych, stanowiących istotne wyzwanie współczesnej stomatologii. Maszyna zostanie zaprezentowana w duecie z robotem współpracującym o wydłużonym ramieniu CRX 10iA/L, dzięki czemu będzie można przekonać się, że automatyzacja obsługi maszyn to najlepszy sposób na lepsze wykorzystanie kompetencji zespołu, a także produkowanie w oparciu o wyjątkowo korzystne stawki godzinowe.

Warto dodać, że prezentowane centra obróbcze FANUC są atrakcyjną alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych i często znacznie droższych maszyn obróbczych. Z kolei targi Stom-Tool to doskonała okazja, by przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać ze specjalistami na temat unikalnych funkcji, które kryją się w technologii rozwijanej w Japonii od ponad 60 lat.

Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali

Producenci zainteresowani obróbką elektroerozyjną będą mieli szansę przyjrzeć się innowacyjnej przecinarce drutowej FANUC Robocut α-C400iB, ze sterowaniem FANUC 31i-W model B, prezentowanej w procesie obróbki narzędzi. Odwiedzający stoisko będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach jak stemple, wykrojniki, matryce, które są trudne lub wręcz niemożliwe do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. Warto zwrócić uwagę na modułową budowę maszyny, a także fakt, że jest ona zbudowana niemal w 100 proc.z komponentów  wytworzonych we własnych fabrykach FANUC w Japonii.

Bezkonkurencyjne roboty FANUC

Firma FANUC od lat oferuje największy wybór robotów na świecie. Maksymalny udźwig jednostek dostępnych w ofercie producenta sięga aż 2,3t a zasięg 4,7m. Japońscy konstruktorzy wciąż dostrzegają jednak przestrzeń, którą mogą wypełnić innowacje
i całkowicie nowe koncepcje produktów. Przykładem tego podejścia do rozwoju oferty są roboty współpracujące CRX, które pojawiły się w następstwie wcześniej wprowadzonej linii robotów CR. Nowe, białe jednostki CRX w porównaniu do swoich zielonych poprzedników CR są znacznie lżejsze i smuklejsze, a dodatkowo oferują znacznie szerszy pakiet funkcji ułatwiających programowanie i obsługę.

Podczas kieleckich targów będzie można obejrzeć tego typu roboty w aplikacji obsługi maszyny, a także w procesie spawania. Zastosowanie robota w obu prezentowanych procesach to przykład dodatkowych możliwości zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa, a także znacznego zwiększenia elastyczności produkcji.

W ramach wystawy FANUC będzie można przyjrzeć się również aplikacji stworzonej przez firmę ZAP Robotyka, specjalizującą się w robotyzacji procesów spawalniczych. Producent stanowiska pokaże system złożony z dwóch robotów spawalniczych FANUC ARC Mate, wyposażonych w spawarki Fronius oraz Kempi, pracujące z detalem na pozycjonerze 2-osiowym. Prezentowane roboty to nowoczesne urządzenia, zaprojektowane z myślą o osiąganiu najwyższego poziomu precyzji oraz skuteczności podczas pracy. Ich zaletami są między innymi: łatwość programowania, szybka praca, duże pole robocze oraz możliwość integracji ze złożonymi liniami produkcyjnymi.