Firma NSK świętuje setną rocznicę powstania

Artykuły
Firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) w 2016 r. świętuje 100-lecie wprowadzania na rynek przemysłowy zoptymalizowanych technologii ruchu.

Gdy Takehiko Yamaguchi zakładał NSK Ltd. w 1916 r., dysponując kapitałem 350 000¥ (2655 €), jego firma była pierwszym producentem łożysk w ówczesnej Japonii. Dziś NSK ma największy udział w japońskim rynku łożysk i jest jednym z największych dostawców łożysk na świecie. NSK również z powodzeniem zdywersyfikowała swoją działalność operacyjną, obejmując zasięgiem takie rynki, jak podzespoły do produkcji samochodów, części i maszyny precyzyjne oraz produkty mechatroniczne. Pomogło to wygenerować roczną sprzedaż netto na koniec roku fiskalnego (31.03.2015) w wysokości 974,9 mld ¥ (7,4 mld €).

REKLAMA

​​

Firma NSK, skromnie rozpoczynając swoją działalność 100 lat temu, szybko zaczęła się rozwijać dzięki współpracy z takimi krajowymi sektorami przemysłowymi, jak górnictwo, kolej, tekstylia i przemysł stoczniowy - po dziś dzień wszystkie z nich nadal są ważnymi rynkami zbytu dla NSK.

W trakcie pierwszej wojny światowej przemysł stoczniowy i inne branże przemysłowe znacznie się rozwinęły, a Japonia umocniła swoją pozycję jednego z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie. W następnych latach NSK wprowadziła na rynek wiele pionierskich produktów. Przykładowo, w 1932 r. firma jako pierwsza w Japon...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy