Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

21 maja 2020

Firma w obliczu zmian – cenna lekcja z dotacją w tle

0 73
– Kilka lat temu odważyliśmy się przy wsparciu unijnej dotacji wdrożyć innowacyjny system produktów. To pozwoliło nam rozwinąć się i ugruntować naszą pozycję. Nauczyliśmy się, że nie można stać w miejscu, a przedsiębiorstwo musi się dostosowywać do tego, co dzieje się na rynku. To dla nas bardzo ważna lekcja na dziś, kiedy szczególnie powinniśmy trzymać rękę na pulsie oraz działać odważnie i elastycznie – mówi Marian Przybylski, prezes Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Niezakłócony proces produkcji i terminowe dostawy, stabilna współpraca z dystrybutorami oraz utrzymane miejsca pracy – wszystko to w normalnych okolicznościach można przyjąć za pewnik w sprawnie funkcjonującym biznesie. Dziś jednak wcale już taką oczywistością nie jest, a przecież stanowi podstawę poczucia bezpieczeństwa klientów, kontrahentów i pracowników. Takie pozytywne status quo, mimo obecnej sytuacji rynkowej związanej z pandemią koronawirusa, udaje się utrzymać trzebnickiej firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Na stabilną pozycję polski producent ogrodzeń pracował latami, a złożyło się na to wiele czynników. Droga od rodzinnego przedsiębiorstwa do firmy zatrudniającej ponad 200 osób była długa i nie zawsze łatwa. Kamieniem milowym w tym rozwoju okazało się dofinansowanie unijne.

Tworzenie produktu przed dostępem do technologii

W 2017 r., za pośrednictwem Dolnośląskiej Instutucji Pośredniczącej, Plast-Met otrzymał dotację w ramach wsparcia innowacyjności produktowej i procesowej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, przewidzianego na lata 2014-2020. Dofinansowanie zdobył projekt wdrożenia nowatorskiego na rynku krajowym systemu Modułowych Ogrodzeń Frontowych.

– Innowacyjność systemu MOF polegała na połączeniu dwóch modułów w jednym przęśle – wyjaśnia Marian Przybylski. – Na rynku dostępne były wówczas jedynie przęsła w całości przezierne lub całkowicie nieprzezierne. Chcieliśmy zaoferować klinetom możliwość łączenia...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy