Grupa Akomex wprowadza do oferty nowy produkt – kartonowe tacki przestrzenne Nata Box

Artykuły

Grupa Akomex czołowy producent opakowań kartonowych po zakończeniu budowy nowej hali w Aleksandrowie Kujawskim nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek nowy produkt – kartonowe tacki przestrzenne Nata Box. Nowe rozwiązanie dedykowane jest m.in. dla producentów żywności, poszukujących lepszych, bardziej ekologicznych i bezpiecznych alternatyw dla opakowań swoich  produktów. Zarząd Akomex liczy, że w perspektywie następnych 12 miesięcy nowa linia produktowa pozwoli na zwiększenie przychodów Grupy, a także zdobycie nowych klientów za granicą Polski.

Nowy produkt skierowany jest głównie dla branży spożywczej, cukierniczo-piekarniczej, konfekcjonującej oraz sadowniczo-ogrodniczej, ale sprawdzi się tak samo doskonale w przypadku innych branż, również przemysłowych. Tacki Nata Box są produkowane w jednym z trzech zakładów Grupy Akomex, który znajduje się w Starogardzie Gdańskim. Zakład ten specjalizuje się głównie w obsłudze klientów z branży spożywczej w zakresie opakowań z tektury litej od prawie 30 lat.

REKLAMA

- Liczymy, że w perspektywie następnych 12 miesięcy nowa linia produktowa Nata Box pozwoli nam zagospodarować kolejny segment rynku opakowaniowego. W przypadku Nata Box mamy wprost do czynienia z zastępowaniem plastiku poprzez karton - jest to odpowiedź na rynkową potrzebę redukcji plastiku, czyli wprowadzamy produkt bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Chcemy też dotrzeć z ofertą do nowych, zagranicznych klientów. Sprzedaż w wybranych krajach Europy zaczniemy w następnym półroczu. Warto też dodać, że kartonowe tacki przestrzenne są relatywnie tańsze od swoich plastikowych odpowiedników, jak szacujemy od 5-10% w zależności od kraju i zastosowania. Warto podkreślić również, że  będą one wytwarzane na nowych liniach produkcyjnych, które kilka miesięcy temu zakupiliśmy i niedawno uruchomiliśmy w zakładzie w Starogardzie Gdańskim – komentuje Grzegorz Łajca, Prezes Akomeksu.

Tacki przestrzenne Nata Box od Grupy Akomex posiadają takie atuty jak: indywidualne klejone patki, gwarantujące trwałość konstrukcji, możliwość łatwego dostosowania wzorów do specyfiki produktu i oczekiwań klienta, możliwość zadruku w pełnej gamie kolorystycznej oraz hydro- i lipofobowa barierę przedłużająca żywotność opakowania.

Tacki Nata Box nadają się w pełni do recyklingu, a do ich produkcji zużyto o 90% tworzyw sztucznych mniej niż w przypadku podobnych opakowań. Idealnie wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. Pozwalają realizować biznesowe cele z pełną odpowiedzialnością za naturę i przyszłe pokolenia. Zmiana surowca z plastiku na tekturę litą ze specjalną warstwą ochronną gwarantuje także zachowanie wszystkich funkcjonalności pierwotnej tacki. Tacki Nata Box charakteryzują się nieprzenikaniem tłuszczów i wody przez jej powierzchnię, trwałością konstrukcji oraz doskonałym zabezpieczeniem produktu spożywczego.

Tacki mogą być wykonane na tekturze litej w gramaturze od 200 do 500 g/m2 i na tekturze falistej do grubości 1,5 mm. Nowe kartonowe opakowania przestrzenne Nata Box są efektem długofalowych prac działu rozwoju i badań Grupy Akomex nad wprowadzeniem na rynek bardziej ekologicznych produktów. Są wytwarzane na jednych z najbardziej nowoczesnych, dostępnych na światowych rynkach, liniach produkcyjnych.

Przypisy