Innowacje w Logistyce i Produkcji – konferencja LUCA na Politechnice Opolskiej

Aktualności Wydarzenia

Na wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki w dniu 4 kwietnia na Politechnice Opolskiej, odbyła się konferencja Innowacje w Logistyce i Produkcji. Organizatorem wydarzenia była firma LUCA  Logistic Solutions oraz wspomniana Politechnika Opolska. SUR był zaś partnerem medialnym tego wydarzenia.

Miejsce konferencji nie zostało wybrane w sposób przypadkowy. LUCA, to przedsiębiorstwo, które na stałe współpracuje z tą opolską uczelnią. W jej murach znajduje się również laboratorium tej firmy.

REKLAMA

​​

„Mieliśmy dwa cele tej konferencji i stąd wynikało to, ze była ona prowadzona dwutorowo – odpowiada Witold Parzonka z LUCA – Logistyka i biznes oraz Nauka. Goście mogli wybierać pomiędzy dwoma równoległe prowadzonymi panelami dyskusyjnymi i prelekcjami, które odbywały się w dwóch salach wykładowych. – dodaje. Chcieliśmy odnowić kontakty i przypomnieć o projektach, które przez ostatnie, trudne lata musiały zostać zawieszone. Zależy nam na promowaniu innowacyjności, nowych technologii, a także chcemy zaprezentować nowe rozwiązania stosowane w przemyśle, stąd pojawił się pomysł na forum spotkań logistyków.”

Witold Parzonka

Podczas konferencji, jej uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi studiami przypadków w procesach logistycznych, dowiedzieć się, gdzie w ich trakcie zdarza się najwięcej błędów i jak można im zapobiegać.  Goście mogli też usłyszeć o konkretnych rozwiązaniach np. o lokalizatorach w biznesie czy o optymalizacji procesu za pomocą głosu. Zdalnie, z uczestnikami wydarzenia, z centrali LUCA, połączył się założyciel tej firmy w Niemczech i Polsce, Pan Sławomir Skarbecki. Rozwinął on temat wykorzystywania wag w procesach kompletacji zamówień.

Sławomir Skarbecki

Część prelegentów po wykładach była również dostępna dla uczestników wydarzania na stoiskach w holu gmachu Politechniki.

Warto tu wspomnieć o polskim startupie HetBot, który samodzielnie konstruuje niezwykłe, autonomiczne roboty.

SUR

Przypisy