Roboty przemysłowe będą standardem

Czyli czym jest Low Cost Automation?

Artykuły Automatyzacja i robotyzacja

Sformułowanie Low Cost Automation oznacza znaczny wzrost wydajności przy pomocy prostej i przystępnej cenowo automatyzacji w postaci komponentów robotyki. W zależności od zakresu zastosowania, można zautomatyzować całe procesy lub tylko części.

Roboty przemysłowe można podzielić między innymi ze względu na ich konstrukcję ramion. Jednym z nich jest robot kartezjański. W poniższym artykule przedstawiamy możliwość automatyzacji na podstawie rozwiązania dostępnego w firmie igus®, która jest w stanie dostarczyć wszystko, co jest potrzebne do ekonomicznej automatyzacji procesów: całe ramiona robotów, pojedyncze komponenty do poszczególnych rozwiązań lub do rozbudowy istniejących aplikacji oraz system sterowania dostosowany do robolink® z intuicyjnym oprogramowaniem.

REKLAMA

​​

Roboty kartezjańskie igus – modułowy system techniki liniowej o nieskończonych możliwościach zastosowania

Robot drylin® delta

Rozwiązania w zakresie automatyzacji, które zazwyczaj mieszczą się w ramach realnych nakładów inwestycyjnych to bezobsługowe prowadnice liniowe drylin® i roboty delta, zaprojektowane z samosmarującymi się, wysokowydajnymi elementami z tworzywa sztucznego, które przesuwają się, zamiast toczyć. Co najważniejsze, nie wymagają stosowania zewnętrznych środków smarnych.

Gdzie można zastosować roboty kartezjańskie drylin®?

 • nanoszenie kleju na podzespoły,
 • etykietowanie,
 • ustawianie punktów spawania,
 • sortowanie,
 • wykonywanie typowych zadań typu „pick-and-place” (podnieś i umieść),
 • pipetowanie,
 • oraz wiele, wiele innych.

 

Ponadto @igus ma w ofercie modułowe ramiona robolink®, które mają te same zalety techniczne, co roboty liniowe i delty. Dla robolink® dostępne są niezliczone kombinacje komponentów, dzięki czemu można zaprojektować indywidualne rozwiązanie, które spełni potrzeby niemal każdej firmy.

Robot z przegubowym ramieniem robolink® z systemem igus® Robot Control

Akcesoria, takie jak silniki krokowe, czujniki indukcyjne i kołnierze silników, są dostępne dla każdego taniego rozwiązania automatyzacji.

Istotą systemu ReBeL® jest technologia motion plastics®

Robot ReBeL®
Robot ReBeL®

Nazwa ReBeL® to skrót od „ Robotic embedded BLDC and electronics Link”. Idea jest taka, aby na bazie w pełni zintegrowanej przekładni falowej z tworzywa sztucznego ReBeL®, za pomocą dodatkowych elementów łączących i wykorzystując odpowiednie podzespoły elektroniczne, można było zaprojektować pojedynczego robota jako cobota.

Lekki robot ReBeL® został przygotowany do współpracy z człowiekiem. W związku z tym ramię robota ReBeL® jest odpowiednie do zastosowania jako:

 • cobot lub robot usługowy,
 • zastosowania mobilne,
 • usługi odbioru i dostawy,
 • zadania pick & place,
 • pomoc w montażu,
 • kontrola jakości,
 • pomoc w obszar edukacyjny do celów szkolnictwa wyższego.

 

Nowy robot ReBeL® od igus®, nie wymaga szafy sterowniczej i jest kompatybilny z systemem sterowania igus® Robot Control. Od razu po zakupie można zaprogramować i przetestować swoją indywidualną aplikację robotyki usługowej. Wystarczy pobrać bezpłatne oprogramowanie igus® Robot Control. Program jest przyjazny dla użytkownika i idealny dla początkujących programistów. Można zacząć od razu od zaprogramowanych projektów dla różnych elementów kinematycznych, takich jak ReBeL®!

Kontakt

Aby dowiedzieć się więcej o niedrogich rozwiązaniach w zakresie automatyzacji od igus®, odwiedź stronę internetową https://www.igus.pl/info/igus-low-cost-automation lub  skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem igus® w zakresie Low Coast Automation - Radosławem Sobocińskim, który doradzi i rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości: rsobocinski@igus.net.

 

Przypisy