Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

20 lipca 2022

Integracja systemów sterowania szansą na zwiększenie rentowności i bezpieczeństwa w przemyśle

0 58

Podczas rozmów o zwiększaniu rentowności zakładów przemysłowych na pierwszy plan wysuwa się cyfryzacja jako narzędzie do optymalizowania efektywności działań. Jednak zbieranie i analiza informacji płynących z Internetu rzeczy to nie wszystko – równie ważnym elementem inteligentnej fabryki są dobrze przemyślane panele sterowania, zawierające intuicyjne i ergonomiczne interfejsy przemysłowe, które można personalizować zgodnie z potrzebami firmy.

Panele sterowania są integralną częścią każdej fabryki – na tyle integralną, że często nie myśli się o nich zbyt wiele. Tymczasem dobry wybór i konfiguracja tych elementów znacząco przekładają się na wydajność i bezpieczeństwo pracy operatorów co bezpośrednio wpływa na  efektywność działania zakładu przemysłowego, a co za tym idzie, jego rentowność.

– Każdy zakład przemysłowy ma inne potrzeby, to oczywiste. Wybierane na początku panele sterowania często nie nadążają za rozwojem fabryki, a dokupowanie nowych elementów czy modernizacja sprzętu często jest kosztowną i czasochłonną operacją, która nierzadko wymaga zmiany całego okablowania, oprogramowania czy nawet przeprowadzenia prac murarskich. Tymczasem skalowanie i ciągłe optymalizowanie procesów jest niezbędne dla rozwoju oraz utrzymania rentowności zakładu przemysłowego. Na pomoc przychodzą innowacyjne elementy paneli sterowania, które można łatwo zintegrować z już istniejącymi instalacjami, a które pozwalają znacząco zaoszczędzić czas oraz wysiłek wkładany w codzienne funkcjonowanie zakładu. Popularność produktów dostępnych w ramach naszej kampanii STAR pokazuje, że istnieje realny popyt na takie rozwiązania – mówi Marek Grzegorczyk, dyrektor kanału Dystrybucji Automatyki Przemysłowej w Schneide...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy