Dołącz do czytelników
Brak wyników

14 grudnia 2021

Inteligentne czyszczenie części

0 195

Słowa „inteligentny” i „elektroniczny” pojawiają się dziś we wszystkich dziedzinach. Choć czasem zastanawiamy się, czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich i-gadżetów i e-procesów, wiele z nich bardzo ułatwia nam funkcjonowanie. Teraz inteligencja wkracza w obszar mycia warsztatowego. Inteligentne czyszczenie to fanaberia czy nowy standard?

Kiedy o pierwszej na rynku inteligentnej technologii czyszczenia części rozmawiamy z naszymi klientami – zarówno tymi nowymi, jak i wieloletnimi użytkownikami systemów BIO-CIRCLE – w pierwszej chwili często pojawia się to samo pytanie: po co mi inteligentna myjka warsztatowa? Wydaje się, że wystarczające jest to, że urządzenie spełnia swoją funkcję – szybko i bezpiecznie usuwa zabrudzenia i degraduje je wewnątrz zbiornika, utrzymując długotrwałą, wysoką skuteczność czyszczenia. Nasi rozmówcy szybko zmieniają jednak zdanie, gdy przekonują się, że dzięki inteligentnemu modułowi kontrolnemu myjka warsztatowa może odgrywać swoją rolę jeszcze lepiej niż dotychczas. Jak to możliwe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wyjaśnić, na czym polega „inteligencja” nowych systemów czyszczenia BIO-CIRCLE GT-i. Moduł kontrolny tych myjek stale monitoruje szereg danych, między innymi takich jak poziom i kondycja płynu myjącego, poziom osadów zgromadzonych na dnie zbiornika, temperatura płynu i warstwy osadu oraz parametry pracy grzałki i pompy. Dane te przesyłane są do systemu informatycznego, który dokonuje ich analizy. W efekcie nasz Dział Serwisu jest w stanie na bieżąco diagnozować stan urządzenia, przekazywać użytkownikom zalecenia zwiększające efektywność pracy, a także zapobiegać większości błędów i awarii. Dzięki temu urządzenie myjące jest zawsze gotowe do pracy – i to do pracy na najwyższym możliwym poziomie.

Przyjrzyjmy się trzem podstawowym korzyściom, jakie z tego płyną.

Większa wydajność

Niezwykła wydajność to jedna z podstawowych korzyści płynących z wyboru technologii mycia BIO-CIRCLE. Dedykowane płyny myjące zawierają mikroorganizmy, które w naturalny sposób rozkładają wprowadzane do zbiornika zanieczyszczenia, takie jak smary, oleje i inne tłuszcze. Dzięki temu płyn myjący samoczynnie się oczyszcza, co gwarantuje jego długą żywotność i stałe, wysokie rezultaty czyszczenia. To w zasadniczy sposób odróżnia tę technologię od tradycyjnie stosowanych urządzeń myjących bazujących na rozpuszczalnikach, które szybko nasycają się zabrudzeniami. Jakość czyszczenia gwałtownie spada, a wymiany płynu są konieczne – w zależności od intensywności użytkowania – w częstotliwości co 2 do 10 tygodni. Tymczasem technologia BIO-CIRCLE zapewnia wysoką skuteczność usuwania zabrudzeń nawet do roku, co skutkuje kilkakrotnie niższym zużyciem płynu myjącego oraz kilkakrotnym zmniejszeniem ilości odpadów generowanych w procesach czyszczenia.

Inteligentny moduł kontrolny sprawia, że ta niezwykła wydajność jeszcze się poprawia. Bioremediacja, czyli naturalny rozkład zanieczyszczeń przez mikroorganizmy, jest najefektywniejsza w optymalnych warunkach pracy urządzenia. W przypadku odchylenia tych warunków od normy lub w razie pogorszenia się kondycji płynu (na przykład w wyniku niewłaściwego lub częstszego niż wcześniej użytkowania), przekazywane są zalecenia, których wdrożenie umożliwia utrzymanie optymalnych warunków pracy myjki warsztatowej i osiągnięcie maksymalnej żywotności płynu myjącego. Monitorowana jest również niewidoczna z powierzchni warstwa osadów na dnie zbiornika, co pozwala zapobiec negatywnym skutkom ich nadmiernego nagromadzenia. Gwarantuje to użytkownikom najwyższą możliwą wydajność systemu myjącego.
 

BIO-CIRCLE GT-i to pierwsza na rynku inteligentna myjka warsztatowa.


Większe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to druga ważna cecha technologii mycia BIO-CIRCLE, która w zasadniczy sposób odróżnia ją od tradycyjnie stosowanych metod czyszczenia części. Dedykowane płyny myjące są preparatami bezpiecznymi, nieoznakowanymi zgodnie z CLP, niepalnymi, przebadanymi dermatologicznie i posiadającymi certyfikację NSF, umożliwiającą ich stosowanie nawet w przemyśle spożywczym. To wszystko sprawia, że zarówno transport i składowanie, jak i użytkowanie tych płynów jest bezpieczne – dla użytkowników oraz dla całego zakładu.

Bezpieczeństwo ma jednak również inny wymiar, związany z zapewnieniem dostępności zasobów i narzędzi oraz utrzymaniem ciągłości procesów. Inteligentna technologia czyszczenia to gwarancja bezpieczeństwa również i w tym wymiarze. Stały monitoring parametrów pracy urządzenia pozwala na wychwytywanie niepokojących sygnałów i zapobieganie większości awarii w duchu preventive maintenance, co niweluje koszty przestojów oraz ewentualnych napraw. W przypadku wystąpienia usterki, znajomość parametrów pracy przyspiesza diagnozę i umożliwia Działowi Serwisu szybkie i efektywne jej usunięcie. Przestoje zostają całkowicie wyeliminowane lub skrócone do minimum, a urządzenie jest sprawne i gotowe do pracy zawsze, gdy jest potrzebne.

Większy komfort

Komfort pracy z urządzeniami BIO-CIRCLE  jest sprawą oczywistą, wynikającą bezpośrednio z bezpiecznego płynu myjącego, ergonomicznej budowy i łatwości obsługi myjki, przyjemnej temperatury pracy i dużej skuteczności czyszczenia, która do minimum ogranicza wysiłek, jaki trzeba włożyć w oddzielanie zabrudzeń od czyszczonych powierzchni.

Nowa linia inteligentnych myjek warsztatowych przenosi komfort użytkowania na jeszcze wyższy poziom. Operatorzy i kierownicy nie muszą już stale obserwować pracy urządzenia ani pamiętać o dolewkach płynu i terminach okresowych przeglądów. W razie wystąpienia niepokojących symptomów Dział Serwisu natychmiast o tym powiadamia. W wielu przypadkach dzięki dostępowi do parametrów pracy myjki warsztatowej wsparcie może zostać udzielone zdalnie, co stanowi znaczną oszczędność czasu. Dział Serwisu przekazuje wówczas zalecenia adekwatne do danej sytuacji – choć decyzja, czy je wdrożyć oczywiście pozostaje w gestii użytkowników urządzenia. W przypadku, gdy konieczna jest wizyta serwisanta, monitoring parametrów pozwala z wyprzedzeniem zaplanować konkretne działania, które muszą zostać podjęte, i zabezpieczyć potrzebne części czy materiały. Nawet te nieliczne awarie, którym nie uda się zapobiec, są więc usuwane dużo szybciej. Operatorzy i kierownicy nie muszą już martwić się o swoje urządzenie – my robimy to za nich.

To wszystko sprawia, że inteligentna technologia mycia warsztatowego, dziś wdrażana w pierwszych zakładach w Polsce, już wkrótce będzie standardem pracy w nowoczesnym sektorze przemysłu i usług.
 

Bezpieczny płyn BIO-CIRCLE L Evo usuwa nawet silne zabrudzenia.


Jak zacząć?

Urządzenia BIO-CIRCLE GT-i są dostępne w dwóch rozmiarach. Mogą też być dodatkowo wyposażone w kółka dla zapewnienia mobilności lub w stół ze stali nierdzewnej dla zwiększenia powierzchni roboczej i nośności (nawet do 1000 kg). Wybór formy użytkowania jest elastyczny – umożliwiamy zakup lub najem, w obydwu przypadkach z profesjonalną obsługą serwisową.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Wspomożemy Cię w wyborze optymalnego modelu urządzenia i płynu myjącego oraz zorganizujemy dla Ciebie prezentację lub tygodniowy test technologii BIO-CIRCLE. Twój Regionalny Doradca Techniczny czeka na kontakt!

Przypisy