Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

30 listopada 2020

Jak bezpiecznie wrócić do pracy i prowadzić procesy produkcyjne?

0 213
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, we wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,9% w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku.

Widać, że produkcja przemysłowa wraca na odpowiednie tory i jednocześnie odgrywa znaczącą rolę w przywracaniu odpowiedniego poziomu gospodarczego. Jak bezpiecznie – zarówno dla pracowników jak i z punktu widzenia procesów produkcyjnych – wrócić do pracy? Autodesk przygotował 5 rad, by w obecnej sytuacji zapewnić firmom stałość i ciągłość biznesową.

Choć nagłe zmiany są niezaprzeczalnie trudne, zaczynamy coraz lepiej przystosowywać się do zaistniałej sytuacji. Szybko uczymy się, jak radzić sobie z nowymi normami i koniecznością zachowania dystansu społecznego. Kluczowym elementem jest odpowiednie połączenie elastyczności z zaawansowanymi technologiami współpracy, dzięki którym można bez zakłóceń zarządzać zespołem i wytwarzać produkty. Na czym warto się skupić?

Daj możliwość zdalnej współpracy

Inwestycja w model pracy z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu oraz wdrażanie najlepszych praktyk z tego obszaru przynosi korzyści firmom w kryzysie, a także ułatwia wykonywanie zadań pracownikom. Rozwiązania chmurowe umożliwiają pracę z dowolnego miejsca. W obecnej sytuacji światowej pandemii rozwiązania chmurowe przyczyniły się w 91,4% firm do sprawniejszego prowadzenia biznesu. Co więcej, ponad połowa przedstawicieli firm (51,7%) uznała, że takie aplikacje/programy pozwoliły w znaczącym stopniu na sprawniejsze prowadzenie działalności gospodarczej w dobie panującej pandemii na świecie[1].

Zapewnij bezpieczeństwo w ramach dostępu zdalnego

Niektórzy pracownicy muszą pracować na komputerach stacjonarnych ze względu na wymagania oprogramowania lub sprzętu. Bezpieczny zdalny dostęp do ich komputerów stacjonarnych za pośrednictwem firmowych laptopów lub komputerów osobistych, zapewni im możliwość prac...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy