Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

22 czerwca 2020

Jak polski producent stali oszczędza rocznie niemal 3 mln euro?

0 152
Wykorzystując w walcarce łożyska KVS w wersji Sealed-Clean, polski producent stali oszczędza rocznie niemal 3 mln euro. Doskonała wydajność tych czterorzędowych łożysk stożkowych skłoniła spółkę do zastosowania rozwiązania firmy NSK we wszystkich walcarkach tandem do walcowania na zimno.

Huta stali rozpoczęła produkcję w Polsce w latach 70-tych XX wieku. Po wielu latach działania zakładu kadra zarządzająca zdecydowała, że konieczna jest modernizacja instalacji. W celu ograniczenia kosztów spółka skontaktowała się z lokalną uczelnią techniczną w zakresie możliwości zmiany smarowania łożysk walcarki za pomocą mgły olejowej, na smarowanie w kąpieli olejowej. Smarowanie mgłą olejową było postrzegane jako problematyczne, jednak zastosowanie kąpieli olejowej nie przyniosło oczekiwanej poprawy i walcownia pozostała z poważnym problemem.

Zespół zarządzający, chcąc ostatecznie rozwiązać problem, zwrócił się do ekspertów NSK wykorzystujących Program Wartości Dodanej AIP. Zespół inżynierów NSK dokonał przeglądu konstrukcji walcarki i...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy