Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

19 lipca 2019

Jak sterować hamulcem pneumatycznym przy pomocy uchwytu funkcyjnego EBR-PN

0 84
Uchwyty funkcyjne serii EBR-PN oferowane przez firmę ELESA+GANTER są stosowane od lat w różnych gałęziach przemysłu. Rekomenduje się je do urządzeń, w których głównym źródłem zasilania i sterowania jest sprężone powietrze.

Jak sterować hamulcem pneumatycznym przy pomocy uchwytu funkcyjnego EBR-PN

Uchwyty funkcyjne serii EBR-PN oferowane przez firmę ELESA+GANTER są stosowane od lat w różnych gałęziach przemysłu. Rekomenduje się je do urządzeń, w których głównym źródłem zasilania i sterowania jest sprężone powietrze. Najistotniejszym elementem całej konstrukcji jest pneumatyczny zawór rozdzielający sterowany mechanicznie, tj. za pomocą przycisku wbudowanego w uchwycie.

 

Rys. 1 Uchwyt z zaworem pneumatycznym EBR-PN

 

Jednym z interesujących przykładów zastosowania uchwytu EBR-PN jest aplikacja naszego klienta, w której wspomniany uchwyt służy do sterowania hamulcem pneumatycznym.

Firma INMED-Karczewscy sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i produkcji instalacji gazów medycznych, a także sprzętu do wyposażenia bloków operacyjnych, sal OIOM/OIT czy sal chorych, w swojej ofercie posiada szeroką gamę zasilających kolumn chirurgicznych i anestezjologicznych (rys. 2). Dzięki kolumnom możliwe jest ergonomiczne ustawienie sprzętu medycznego na sali operacyjnej. Dodatkowo zwiększają one bezpieczeństwo, eliminując konieczność ustawiania aparatury medycznej na podłodze.

Rys. 2 Kolumna anestezjologiczna LISSAclassic-lift

W projekcie kolumny anestezjologicznej LISSAclassic-lift zostały zastosowane dwa uchwyty EBR-PN-3/2-NO do sterowania pneumatycznym hamulcem obrotu ramion (ry...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy