Komfortowe i wydajne rozwiązania automatyzacji

Artykuły
Producenci żywności poddawani są obecnie presji cenowej na rynku detalicznym, w związku z tym poszukują sposobów na podwyższenie wydajności produkcji. W tej sytuacji niezbędne okazują się nowoczesne i technologicznie zaawansowane systemy napędowe, dzięki którym bez problemu osiągnięta zostanie wysoka wydajność i elastyczność maszyn. Wielu z uznanych producentów żywności, jak np. CFS (maszyny do krojenia w plastry) czy KRONES (maszyny rozlewnicze), korzysta z rozwiązań automatyzacji firmy B&R.

Przykład zwiększenia wydajności maszyn - Seria serwonapędów ACOPOS + sieć POWERLINK

REKLAMA

​​

Dla firmy CFS jednym ze sposobów poprawy przepustowości było zwiększenie prędkości ostrza. Ta jednak musiała być dostosowana do rodzaju produktu i można ją było zwiększyć tylko do pewnej granicy. W krajalnicach CFS wprowadzono puste kroki programowe, aby ze względu na dużą szybkość dać czas na zebranie i odtransportowanie porcji z maszyny. Zrealizowano to poprzez zatrzymanie ostrzy obrotowych na kilka tysięcznych sekundy. Ten wysoce dynamiczny proces wymaga precyzyjnej współpracy nawet 17 serwomotorów. Silniki sterowane są przez serwonapędy B&R serii ACOPOS połączone siecią POWERLINK.

Wyjątkowo krótki czas jednostkowy i szczególnie małe fluktuacje w szybkiej sieci działającej w czasie rzeczywistym zapewniają właściwości dynamiczne i precyzję niezbędne do synchronizacji osi pozycjonujących.

W połączeniu z Automation PC i Soft PLC firmy B&R zintegrow...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy