Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

2 listopada 2020

Modułowe systemy precyzyjnego doprowadzenia chłodziwa

0 174
Elesa+Ganter projektuje, produkuje i oferuje standardowe elementy do maszyn i urządzeń, których zastosowanie jest bardzo szerokie i nieograniczone. Dzięki takiej strategii ten sam element (dzięki dokładnie opisanym parametrom technicznym) może znaleźć zastosowanie w skrajnie odmiennych zastosowaniach jak np. sprzęt rehabilitacyjny i wojskowy.

Trzymając się tej koncepcji, Elesa+Ganter rozbudowała swoją ofertę o Modułowe systemy przewodów do chłodziwa (rys. 1), które oprócz doprowadzania chłodziwa znajdą wiele innych oryginalnych zastosowań.

Rys. 1. Modułowe systemy przewodów do chłodziwa

Systemy przewodów do chłodziwa posiadają budowę modułową (łączenie zatrzaskowe), która zapewnia uzyskanie dowolnej długości przewodu oraz regulację kąta na każdym z łączeń lub przegubów. Dodatkowo, dostępne są różnego rodzaju dysze, dzięki którym istnieje możliwość łatwego, a zarazem precyzyjnego doprowadzenia strumienia cieczy i gazów w określne miejsce. W każdym momencie można dodać lub odjąć dowolny element układu. W celu ułatwienia tego procesu wykorzystuje się specjalne szczypce (dostępne na zapytanie).

Poszczególne elementy systemu są wykonane z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM), co (przy zachowaniu odpowiednich tolerancji podczas ich procesu produkcji) zapewnia stabilność ustawień na poszczególnych przegubach, nawet podczas wibracji. Temperatura pracy powinna zawierać się od -20°C do +80°C. Maksymalne ciśnienie wejściowe wynosi 4 bary dla systemu o średnicy ¼” oraz 2 bary dla średnicy ½”.

Jako wykonania na życzenie, modułowe systemy przewodów mogą być wykonane z tworzywa, które jest certyfikowane do kontaktu z żywnością (zgodność z przepisami FDA CFR.21 i rozporządzeniem UE 10/2011).

Aktualnie w ofercie Elesa+Ganter są dostępne następujące elementy systemu przewodów do chłodziwa:

  • FHJ – Króćce gwintowane (rys. 2) - będące najczęściej  pierwszym komponentem systemu, umożliwiają połączenie systemu z instalacją doprowadzającą dane medium.

Rys. 2. Króćc...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy