Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

2 grudnia 2015

Nowatorski przemiennik częstotliwości firmy Eaton nagrodzony na targach Industriepreis 2015 w Niemczech

0 185
Innowacyjny przemiennik częstotliwości PowerXL DE1 zachwycił jury złożone z wysokiej klasy specjalistów, naukowców i ekspertów z branży

Eaton, firma zajmująca się zarządzaniem energią, zwyciężyła w kategorii Elektrotechnika na niemieckich targach Industriepreis 2015 wraz ze swoim nowym przemiennikiem częstotliwości PowerXL DE1. Innowacyjny przemiennik firmy Eaton łączy w sobie zalety i prostotę konwencjonalnego rozrusznika o stałej prędkości z możliwością zmiany prędkości silnika.

Wymagania legislacyjne dotyczące sprawności urządzeń, na przykład te, które określa Dyrektywa ErP, a także rosnący poziom automatyzacji maszyn, powodują wzrost liczby układów napędowych wymagających zmiennej prędkości. Jednak w takich sytuacjach konwencjonalne przemienniki częstotliwości często są rozwiązaniem zbyt skomplikowanym, a z kolei typowe rozruszniki silnikowe nie umożliwiają regulacji prędkości. Prosty przemiennik częstotliwości PowerXL DE1 jest dla konstruktorów maszyn i wykonawców instalacji nowym, ekonomicznym i wysoce niezawodnym urządzeniem sterującym pracą silnika. Jest on szczególnie pomocny przy zwiększaniu efektywności energetycznej w instalacjach, w których dotychczas stosowano rozruszniki silnikowe o stałej prędkości.

Jury złożone z profesorów, naukowców, ekspertów i przedstawicieli pras...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy