Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

13 stycznia 2022

Nowe energooszczędne napędy w portfolio NORD

0 158

W odpowiedzi na potrzeby klientów oraz bazując na analizie najważniejszych światowych trendów rynkowych NORD poszerza swoje portfolio o nowe produkty. Innowacyjny DuoDrive łączy w jednej higienicznej obudowie reduktor i silnik, a zdecentralizowana przetwornica NORDAC ON sprawdzi się idealnie w aplikacjach transportu poziomego współpracując z najwydajniejszym z silnikiem NORD.

DuoDrive: Reduktor i silnik w jednej obudowie - Dwa w jednym

Dzięki synchronicznemu silnikowi IE5+ firma NORD DRIVESYSTEMS wyznaczyła nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej systemów napędowych w przemyśle spożywczym i intralogistyce. Firma NORD zintegrowała wyjątkowo efektywny silnik IE5+ z jednostopniowym reduktorem walcowym, optymalizując sprawność systemową. W tym przypadku integracja oznacza umieszczenie reduktora i silnika we wspólnej obudowie. Kompaktowa przestrzeń montażowa, wysoka gęstość mocy i bardzo mała emisja hałasu to tylko niektóre z korzyści dla użytkowników z sektora intralogistyki oraz przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Ważną cechą nowego motoreduktora DuoDrive jest wysoka sprawność systemowa przy równocześnie kompaktowej konstrukcji. Ponieważ wyeliminowano wiele części podlegających zużyciu, mniejsze są również koszty konserwacji. Wraz z łatwym uruchamianiem kompletnego rozwiązania za pomocą plug & play znacząco obniżył się całkowity koszt utrzymania (TCO) w porównaniu z dotychczasowymi systemami napędowymi. DuoDrive nadaje się do stosowania zarówno w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jak i w intralogistyce.

DuoDrive firmy NORD DRIVESYSTEMS jest rewolucyjną zintegrowaną koncepcją motoreduktora o higienicznej zmywalnej konstrukcji, w której silnik synchroniczny IE5+ jest umieszczony w jednej obudowie z jednostopniowym reduktorem walcowym. Szczególnie kompaktowa koncepcja Duo Drive zapewnia systemowo jeszcze większą efektywność energetyczną niż sprawdzone koncepcje, w których połączono silnik synchroniczny IE5+ z reduktorem walcowo-stożkowym NORDBLOC®.1. Dzięki sprawności systemowej do 92% DuoDrive oferuje szczególnie dużą efektywność w danej klasie mocy i to nawet przy obciążeniu częściowym. Jest to rozwiązanie przyszłościowe, pozwalające na prawdziwą redukcję kosztów. Pierwsza dostępna wielkość DuoDrive obejmuje przełożenia reduktora od i=3,24 do i=16,2 i jest przeznaczona dla zakresu momentu obrotowego do 80 Nm i prędkości obrotowej do 1000 obr/min.

NORDAC ON: Nowa zdecentralizowana przetwornica - kompaktowa i wydajna

NORD DRIVESYSTEMS rozszerza swój bogaty modułowy system produktów o zdecentralizowaną elektronikę napędo...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy