Nowe funkcjonalności strony Norelem

Aktualności Maszyny i urządzenia

Firma norelem przeprowadziła niedawno modernizację swojej strony, dzięki niej klienci poszukujący w katalogu, który obejmuje ponad 70 tys. pozycji, najnowszych standardowych elementów i komponentów znajdą je już na pierwszy rzut oka.

Norelem to obecnie jeden z większych europejskich dystrybutorów standardowych elementów i komponentów. Firma ta narodziła się w 1943 roku we Francji, a swoją rynkową pozycję ugruntowała na początku lat 70. opracowując przełomowy, łatwy w użytkowaniu katalog, znany też pod nazwa The Big Green Book, dostępnych w ofercie firmy norelem komponentów. Katalog ten pozwalał inżynierom bardzo szybko dobierać potrzebne w projekcie czy instalacji technicznej standardowe części i komponenty.

REKLAMA

​​

We wczesnych latach dwutysięcznych, katalogi te stały się książkami referencyjnymi dla branży i jednocześnie rozpoczęła się ich digitalizacja, dzięki czemu szybko dostępne stały się na płytach DVD, by ostatecznie w 2008 roku trafić w całości do Internetu. W 2022 uruchomiono nowy sklep internetowy, który obecnie został w znacznej mierze unowocześniony. Co ciekawe, The Big Green Book Edycja 2022 dalej można otrzymać w wersji papierowej, a także w interaktywnej, dostępnej w Internecie formie elektronicznej, powiązanej wprost ze sklepem on-line, Oczywiście, norelem niezapomniał o możliwym do pobrania za darmo katalogu w formacie PDF. Papierowy i elektroniczny katalog zawiera na 2700 stronach ponad 70 000 wysokiej jakości komponentów, w tym ponad 10 000 nowości produktowych w różnych kategoriach elementów normalizowanych i komponentów sterujących.

Sklep on-line

Już sama strona startowa sklepu internetowego norelem w istotny sposób różni się od podobnych rozwiązań konkurencji. Elementem, który ją wyróżnia jest nacisk na nowości, które zostały wprowadzone do oferty tak, aby osoba odwiedzająca sklep ich nie przeoczyła. Co ciekawe, strona startowa sklepu sortuje domyślnie nowości od  ostatnio dodanych do tych nieco starszych. Podobnie sytuacja wygląda na podstronach w poszczególnych kategoriach produktów. W sklepie on-line promowane są również produkty tygodnia związane z poszczególnymi kategoriami asortymentu.

Istotną funkcjonalnością jest wyświetlanie na żywo dostępności wszystkich produktów, a więc klient może się zorientować jakie komponenty są aktualnie "na stanie" i jak szybko może je otrzymać. Ceny podawane są w lokalnej walucie na podstawie lokalizacji, z której łączymy się ze sklepem.Taki mechanizm pozwala ominąć konieczność samodzielnego przeliczania cen. Warto też wspomnieć o inteligentnym wyszukiwaniu produktów za pomocą intuicyjnego pola wyszukiwania lub znanej dobrze klientom struktury katalogu norelem. Zarejestrowany użytkownik może tworzyć indywidualne notatki i projekty. Rozszerzono również funkcjonalność konta klienta o możliwość przeglądania informacji o poprzednich zamówieniach. Nowy sklep internetowy może być w pełni, i co ważne, responsywnie wyświetlaniy, niezależnie od platformy sprzętowej czy przeglądarki internetowej na wszystkich klienckich urządzeniach końcowych o dowolnym rozmiarze ekranu.

Wygodne przeglądanie produktów i modele CAD

Z punktu widzenia użytkownika najistotniejsze są jednak funkcjonalności dotyczące poszczególnych produktów ze sklepowych stron. Po pierwsze, wchodząc w dany produkt widzimy jego rysunek techniczy, a pod spodem mamy dostępną tabelę z jego wariantami i wersjami. Klikając w tabeli na interesujący nas przedmiot rozwija się karta z jego szczegółami. Takich kart można otworzyć kilka, co pomoże w wyborze interesującego nas modelu czy odmiany elementu. Klikając zaś dwa razy na pozycje w tabeli przechodzimy na zakładkę szczegółów, która dotyczy wybranej, konkretnej wersji produktu. W zakładce do pobrania mamy widoczne wszystkie udostępnione do pobrania pliki, w tym pełną dokumentację techniczną i kartę katalogową w formacie pliku PDF.

Z punktu widzenia projektanta, najciekawsza jest jednak zakładka CAD. Pozwala ona nie tylko za darmo (wymaga zalogowania na konto) pobrać model elementu i zaimportować go do własnego programu CAD tak, aby wykorzystywać dany, standardowy element we własnych projektach, ale również możliwe jest jego obejrzenie tak, jak w programie CAD – rotując go, powiększając, zdejmując cieniowanie czy włączając funkcję graficznego pomiaru. Oczywiście można również przełączyć się na rzut wymiarowy oraz widok 2D.

Innymi słowy, w przeglądarce WWW w katalogu handlowym elementów gotowych mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalną przeglądarkę CAD, dzięki której bardzo szybko możemy dopasować i wybrać elementy do własnego projektu lub potrzeb.

Więcej informacji: https://www.norelem.pl/pl/nowe-produkty-na-wzrok

Przypisy