Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

5 czerwca 2020

Nowe metody prewencji szkodowej dzięki ERGO Hestia

0 190
ERGO Hestia, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce, we współpracy z ABB postanowiło zaoferować klientom nowoczesne technologie monitoringu, które ograniczają ryzyko awarii maszyn i urządzeń.

ERGO Hestia jest jednym z liderów w obszarze ubezpieczeń zakładów produkcyjnych i obiektów usługowych. Firma stawia na innowacyjność, zwłaszcza w zakresie ochrony ubezpieczeniowej i zarządzania ryzykiem. Jako pierwsza na polskim rynku ubezpieczeń zatrudniła inżynierów ryzyka, których zadaniem było przede wszystkim wsparcie klientów w poprawianiu poziomu bezpieczeństwa, ograniczając przy tym możliwości powstania zdarzeń szkodowych i rozmiaru szkody.

– W ostatnim czasie rozpoczęliśmy intensywne prace nad nowymi metodami prewencji szkodowej – powiedział Zbigniew Żyra, dyrektor Hestia Loss Control, spółki inżynierskiej z Grupy ERGO Hestia. – Wybór padł na technologię internetu rzeczy (IoT), zapewniającą nieograniczone możliwości w zbieraniu, przesyłaniu i analizowaniu informacji, które mogą świadczyć o zbliżającej się awarii.

Ubezpieczyciel dużo uwagi poświęcił na szukanie skutecznych rozwiązań do monitorowania najważniejszych maszyn i urządzeń, których awarie mogą spowodować poważne szkody materialne oraz długotrwałe przerwy w działalności. Sprawdzono kilka rozwiązań. Wybór padł na system ABB Ability™ Smart Sensor pozwalając...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy