Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

15 czerwca 2018

Odkurzacz przemysłowy do zakładu produkcyjnego

0 100
Jak właściwie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z zanieczyszczeniami w zakładach produkcyjnych jest odkurzanie. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest łatwe i ekonomiczne uporządkowanie przestrzeni bez pylenia - działanie niezbędne na wielu etapach produkcji. Dobór odkurzaczy i osprzętu wiąże się jednak z wieloma czynnikami, m.in. rodzajem zanieczyszczeń, jakie występują w danym zakładzie, ich ilością, a nawet miejscem występowania. 

Odkurzacz to urządzenie niezastąpione w niemal każdej gałęzi przemysłu - skutecznie sprawdzi się nie tylko w sektorze budowlanym, metalowym i motoryzacyjnym, lecz także w przemyśle obróbki drzewnej, obróbki tworzyw sztucznych, jak również w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Zróżnicowanie zanieczyszczeń pojawiających się podczas produkcji wymusiło dostosowanie odkurzaczy do różnych potrzeb, dzięki czemu odkurzacze przemysłowe charakteryzują się wysokim stopniem wyspecjalizowania i powinny być wybierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i warunkami pracy. 

Przykładowo do usuwania metalowych wiórów w przemyśle obróbki metali niezbędne są odkurzacze wyposażone w odporne na ścieranie zbiorniki i węże, a także olejoodporne koła i przewody zasilające. W sprzedaży dostępne są również modele pozwalające na odzyskiwanie chłodziwa, które ponownie wykorzystuje się w procesie produkcji po odseparowaniu go od wiórów. 

W przemyśle farmaceutycznym czy chemicznym, gdzie występują drobne zanieczyszczenia pyłowe, które muszą być odpowiednio utylizowane ze względu na szkodliwość dla zdrowia, wykorzystywane są z kolei odkurzacze mające odmienne parametry i osprzęt - ich funkcje pozwalają na bezpieczne odkurzanie przestrzeni przemysłowej.

Wszystkie odkurzacze przemysłowe powinno łączyć przystosowanie do pracy w trudnych warunkach, prosta obsługa, dzięki której wykluczone będą długie przestoje, niezawodność, a także wysoka trwałość materiałów, z jakich zostało wykonane urządzenie. W przypadku odkurzaczy oferowanych przestrzeniom przemysłowym przez firmę Kärcher wszystkie te cechy gwarantowane są dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań. Należą do nich: technologia cyklonowa, silniki indukcyjne lub mocne turbiny boczno-kanałowe, dopracowana technologia filtra...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy