Olejowy outsourcing: na czym polega outsourcing serwisu olejowego?

Utrzymanie ruchu

Idea outsourcingu polega na zlecaniu czynności niezwiązanych bezpośrednio z głównym profilem działalności przedsiębiorstwa firmom zewnętrznym. Jednym z wielu przykładów takiego działania jest powierzenie serwisu olejowego wyspecjalizowanej firmie. W wielu przypadkach może oznaczać to konkretne oszczędności dla właściciela maszyn i gwarancje niezawodnej pracy układów smarowania.

Układy smarowania w skomplikowanych, nowoczesnych maszynach wymagają profesjonalnej obsługi. Zarząd firmy ma więc do wyboru specjalistyczne szkolenia personelu i zakup często dość kosztownej aparatury diagnostycznej, niezbędnej do wykrywania usterek i monitorowania parametrów środków smarnych oraz urządzeń koniecznych do serwisu olejowego lub zlecenie serwisu olejowego firmie zewnętrznej. Druga opcja wybierana jest coraz częściej, by nie skupiać się na czynnościach niezwiązanych z główną działalnością firmy. W dużych korporacjach outsourcing jest w zasadzie standardem i serwis olejowy nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem.

REKLAMA

GAMA MOŻLIWOŚCI

Serwisem olejowym zajmują się zarówno wyspecjalizowane niewielkie firmy, jak i najwięksi producenci środków smarnych. Zakres współpracy zależy od indywidualnych potrzeb klienta, ale pełny serwis olejow...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy