Autor: Miłosz Cieszyński

Dziennikarstwem zajmuje się od 13 lat. Początkowo w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, później również w TVP. Głównym polem jego zainteresowań jest od początku motoryzacja – zarówno ta związana z samochodami osobowymi, jak i użytkowymi. Od kilku lat zajmuje się również logistyką, czego rezultatem jest certyfikat European Junior Logistican przyznany przez ELA.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Olejowy outsourcing: na czym polega outsourcing serwisu olejowego?

Idea outsourcingu polega na zlecaniu czynności niezwiązanych bezpośrednio z głównym profilem działalności przedsiębiorstwa firmom zewnętrznym. Jednym z wielu przykładów takiego działania jest powierzenie serwisu olejowego wyspecjalizowanej firmie. W wielu przypadkach może oznaczać to konkretne oszczędności dla właściciela maszyn i gwarancje niezawodnej pracy układów smarowania.

Czytaj więcej

Czyste korzyści, czyli jak czyścić układy hydrauliczne w maszynach?

Do konieczności wymiany olejów i czyszczenia układów hydraulicznych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Od poprawności wykonania tego zabiegu zależą w dużej mierze wydajność i żywotność urządzeń. Powinien on usunąć wszelkie zanieczyszczenia zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych powierzchniach układu. Pomimo tego, jak istotny jest to proces, prawdopodobnie nie ma obszaru związanego z układami hydraulicznymi i smarnymi o większych rozbieżnościach między teorią a praktyką.

Czytaj więcej

Do czysta. Jaką technologię czyszczenia maszyn stosować?

Narzędzia ręczne, myjki ciśnieniowe, piaskowanie, a może ultradźwięki lub suchy lód? Wybór metod czyszczenia maszyn i urządzeń jest bardzo szeroki. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę, zanim podejmie się decyzję o czyszczeniu poszczególnych powierzchni. Tym bardziej że czynników decydujących o zastosowaniu takiego czy innego rozwiązania jest wiele.

Czytaj więcej

Do czysta. Jaką technologię czyszczenia maszyn stosować?

Narzędzia ręczne, myjki ciśnieniowe, piaskowanie, a może ultradźwięki lub suchy lód? Wybór metod czyszczenia maszyn i urządzeń jest bardzo szeroki. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę, zanim podejmie się decyzję o czyszczeniu poszczególnych powierzchni.

Czytaj więcej

Jak złe przechowywanie smarów wpływa na zużycie maszyn?

Czasy, gdy jeden rodzaj smaru można było stosować do wszystkich maszyn w zakładzie, odchodzą do historii. Coraz bardziej precyzyjne urządzenia wymagają stosowania środków o dokładnie określonych właściwościach. W magazynach pojawiają się więc kolejne pojemniki ze smarami, a wraz z nimi pytania na temat tego, jak powinny być przechowywane.

Czytaj więcej

Mobilne możliwości dla działu UR

Jeszcze cztery lata temu służby utrzymania ruchu w niemal ²⁄3 firm w Ameryce Północnej nie korzystały w ogóle z urządzeń mobilnych lub miały do nich ograniczony dostęp. Dziś możliwość sprawdzania i wprowadzania danych, czy zamawiania części z dowolnego miejsca staje się standardem i jest dostępne dla coraz to nowych typów urządzeń.

Czytaj więcej