Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

16 maja 2018

Osvald Jensen skraca czas cyklu o 12 sekund

0 79
Dzięki wykorzystaniu podwójnego chwytaka firmy On Robot.

Wiele lat temu senator Everett Dirksen miał powiedzieć: „Miliard tu, miliard tam i nagle okazuje się, że mówimy już o poważnych pieniądzach”. Producenci dążący do skrócenia czasu jednostkowego zrobotyzowanych gniazd produkcyjnych mogliby sparafrazować jego słowa następująco: „Sekunda tu, sekunda tam i nagle zaczynamy dostrzegać realną poprawę wydajności, przepustowości i rentowności”.

W branży produkcyjnej liczy się każda sekunda, a dla kopenhaskiego producenta kół zębatych, firmy Osvald Jensen, roboty współpracujące - inaczej coboty - okazały się rozwiązaniem pozwalającym przyspieszyć pracę i zwiększyć wydajność posiadanego parku maszynowego.

Pole do udoskonalenia dzięki podwójnym chwytakom 

Osvald Jensen korzysta z cobotów wyposażonych we współpracujące chwytaki RG2 firmy On Robot do załadunku i rozładunku obrabiarek sterowanych numerycznie. Roboty wprowadzają część, oczekują na zakończenie procesu, wyjmują gotowy wyrób i wprowadzają nowy - idealne zastosowanie, które świetnie sprawdzało się w firmie. A mimo to wciąż istniało pole do udoskonalenia rozwiązania opartego na pojedynczym chwytaku.

- Firma On Robot opracowała rozwiązanie z podwójnym chwytakiem, które w porównaniu do wersji pojedynczej w prosty sposób zwiększa wydajność obrabiarki CNC, umożliwiając operowanie dwoma przedmiotami jednocześnie. Zauważyliśmy, że dzięki kolejnej opłacalnej inwestycji możemy jeszcze bardziej poprawić swoją wydajność - powiedział Christian Viereck, dyrektor produkcji w firmie Osvald Jensen.

Cykl jednostkowy krótszy o 12 sekund 

Film przedstawiający czas jednostkowy odpowiednio dla pojedynczego i podwójnego chwytaka firmy On Robot wyraźnie pokazuje, jak znaczne skrócenie czasu jednostkowego produkcji może ten ostatni zapewnić. Podczas gdy pojedynczy chwytak wykonuje zadanie w 27 sekund, podwójnemu zajmuje to zaledwie 15 sekund - zaoszczędzając dla firmy 12 sekund na każdym cyklu.

Tak więc poprzez prostą modernizację obrabiarek sterowanych numerycznie i wyposażenie ich w chwyt...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy