Ponadczasowe lekcje dla każdego, kto chce być świadomym liderem

Artykuły

Niniejsza książka to wynik wieloletniej współpracy autorki będącej coachem w zakresie przywództwa oraz Isao Yoshino, jednego z liderów Toyoty. Ich przyjaźń, rozmowy i wyciągane z nich wnioski pozwoliły stworzyć opowieść o znaczeniu ciągłego uczenia się i wartości przywództwa skoncentrowanego na ludziach.

Mądrość i doświadczenie Yoshino – lidera, który w Toyocie spędził niemal cztery dekady – pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firma intencjonalnie rozwijała kulturę doskonałości, z której słynie do dziś.

REKLAMA

Relacjonując kolejne etapy kariery swego rozmówcy, Katie Anderson zastosowała niezwykłą metaforę wyplatania życiowej tkaniny, której nitki to nasze marzenia i stawiane na co dzień cele pozwalające owe marzenia zrealizować. W ten sposób przedstawiła historię człowieka, który uczył się przewodzić, a następnie zrozumiał, że swoim przywództwem pomaga uczyć się innym, wciąż nie przestając rozwijać siebie.

Książka kierowana jest do wszystkich liderów, którzy dążą do stworzenia w swoich organizacjach kultury ciągłego uczenia się i chcą przewodzić w sposób świadomy i skoncentrowany na ludziach. 

„Katie dzieli się z czytelnikiem swoją przyjemnością czerpania od Isao Yoshino wiedzy o sztuce uczenia się i przewodzenia, tworząc spójną, pouczającą i fascynującą opowieść” - John Shook, prezes Lean Global Network. 

Przypisy