Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

15 maja 2020

Postępująca elektryfikacja transportu w browarach

0 177
Wiosna w branży piwowarskiej to czas przygotowania do wysokiego sezonu, który przypada na miesiące, gdy temperatura powietrza jest najwyższa. Często wiąże się to z modernizacją floty transportu wewnętrznego, a coraz częściej także – z wymianą wózków spalinowych na elektryczne.

Niemcy i Polska należą do ścisłej europejskiej czołówki pod względem ilości wytwarzanego i konsumowanego piwa. Browary w obydwu krajach przywiązują także coraz większą wagę do zrównoważonego rozwoju – zarówno ze względów ekonomicznych, jak i wizerunkowych. Najwięksi gracze w branży chwalą się zasilaniem zakładów zieloną energią i redukcją emisji CO2. Istotnym elementem w realizacji tej strategii są w ostatnich latach modernizacje flot transportu wewnętrznego. Coraz częściej w 100 proc. składają się one z wózków elektrycznych. Tak jest między innymi w niemieckim browarze Westerwald.

Charakterystyka obiektu

Westerwald to jeden z najstarszych browarów warzących w Niemczech piwa typu pilzner. Stworzone w 1861 r. przez Heinricha Schneidera przedsiębiorstwo pozostaje niezależną firmą, którą zarządza obecnie piąte pokolenie rodziny założyciela. Asortyment produktów obejmuje dziś piwa 10 rodzajów sprzedawane pod markami Hachenburger oraz Westerwald-Bräu. Motto firmy brzmi „Zachowywać to, co dobre i być otwartym na nowe”. Jego odzwierciedleniem jest warzenie piwa w zgodzie z tradycyjnymi metodami i maksymalna dbałość o utrzymanie wysokiej jakości produktu przy jednoczesnym poszukiwaniu innowacji i niekonwencjonalnych dróg realizacji tego celu.

- O jakości nie wystarczy mówić. Nieustannie kwestionujemy wszystko co robimy, poszukując sposobów, by robić to jeszcze lepie...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy