Roboty czy manipulatory? Przyszłość rewolucji przemysłowej

Aktualności Wydarzenia

W zmiennym otoczeniu gospodarczym, jakie towarzyszy nam od czasów pandemii, poszukujemy rozwiązań, które zabezpieczą produkcję, będą optymalne ekonomicznie i pozwolą firmie dynamicznie się rozwijać. Robotyzacja wydaje się w wielu przypadkach absolutnie naturalnym wyborem. Okazuje się jednak, że nie zawsze to rozwiązanie daje optymalny efekt. Podczas konferencji „(R)ewolucja przemysłowa”, która odbędzie się już 14 marca, eksperci pomogą nam znaleźć odpowiedź, kiedy sięgać po roboty, a kiedy po inne rozwiązania wspomagające robotyzację. Wśród panelistów pojawi się Adam Szlendak, Dyrektor Zarządzający Dalmec Polska.

Robotyzacja produkcji ma niejeden wymiar. Oprócz rozwiązań w pełni zautomatyzowanych obejmuje także takie, które wspierają operatora, zwiększając ergonomię jego pracy.  Roboty nie zawsze okazują się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Specyfika procesów produkcyjnych w jednym przypadku otworzy drogę do robotyzacji, w innym może skierować naszą uwagę w kierunku rozwiązań zakładających połączenie operatora i urządzenia jakim jest manipulator przemysłowy. Rozwiązania wspierające robotyzację tworzą bardzo szeroki katalog, wśród którego znaleźć możesz sposób na podniesienie efektywności twojego procesu produkcyjnego.

REKLAMA

​​

Warto pod tym względem przyjrzeć się urządzeniom transportu bliskiego. Wśród nich mamy do wyboru urządzenia wspierające robotyzację, takie jak chociażby manipulatory przemysłowe. Jaka jest przyszłość tego typu rozwiązań? W jakich branżach się sprawdzą? Kiedy lepiej wybrać manipulator zamiast robota?

Adam Szlendak, Dalmec

Na te między innymi pytania odpowiedzą uczestnicy panelu „Rozwiązania wspierające robotyzację”, którzy spotkają się już w najbliższy wtorek 14.03, o godz. 14:30 w ramach konferencji (R)ewolucja przemysłowa, wśród nich Dyrektor Zarządzający Dalmec Polska Adam Szlendak.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak mądrze przeprowadzić robotyzację w swoim zakładzie i odpowiedzieć na wyzwania gospodarki czasów kryzysu, dołącz do wydarzenia online.

Rejestracja

Przypisy