Czy do przenoszenia wiaderek nadaje się tylko hak?

Aktualności Artykuły

Przemieszczanie wiaderek to zadanie wymagające od manipulatora ogromnej precyzji i stabilizacji tak, aby przenoszona zawartość nie wylewała się z wiaderka. Obecnie do tego celu stosuje się różnego rodzaju pneumatyczno-linkowe manipulatory zaopatrzone w szereg, dopasowanych do operacji technologicznej chwytaków – nie tylko w tradycyjne haki.

Do bezpiecznego przenoszenia w obrębie stanowiska roboczego płynnych materiałów, takich jak farby czy lakiery w wiaderkach, firma Dalmec Polska proponuje swoim klientom urządzenie typu Posivel. Jest to manipulator montowany na kolumnie, którego oprzyrządowanie stanowi specjalnie ukształtowany hak przystosowanym do pobierania i przemieszczania wiaderek. Urządzenie to jest w stanie maksymalnie udźwignąć 60 kg, a zasięg jego pracy to 2600 mm. Zakres ruchu pionowego wynosi zaś 1700 mm.

REKLAMA

​​

Ważne cechy urządzenia

Manipulator do przemieszczania wiaderek powinien cechować się prostotą obsługi. To dzięki niej możliwe jest szybkie, precyzyjne i bezpieczne przemieszczanie wiader. Liczy się tu także dostosowanie do specyficznych wymagań konkretnej aplikacji, w tym warunków, w jakich ma pracować dany manipulator. Chodzi tu m.in. o stworzenie indywidualnego, spersonalizowanego projektu, w tym o dopasowanie wymiarów i uwzględnienie zestawu odpowiednich chwytaków. Przykładem może być tu manipulator pneumatyczny Posivel w wersji podwieszanej, która to wersja pozwala omijać wszelkie przeszkody znajdujące się na podłożu.

Manipulator pneumatyczne Posivel do wiader charakteryzują się następującymi cechami:

  • montażem urządzenia na kolumnie,
  • dostosowaną do wózka widłowego płytą podstawy,
  • oprzyrządowaniem pomocniczym dostosowanym do przemieszczania ustawionych w stosie wiader,
  • balanserami zapewniającymi funkcjonalność i bezpieczne operowanie wiadrami.

Dalmec Polska podkreśla, że kluczowa jest nie tylko funkcjonalność sprzętu, lecz także jego bezpieczeństwo. Dlatego zawsze przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, czy jest ono produkowane:

  • zgodnie z normą UNI EN,
  • dyrektywą ATEX,
  • zasadami BHP.

Więcej informacji znaleźć można na stronie DALMEC Polska.

Przypisy