Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa

Technologie Automatyka i robotyka

Robotyzacja to pojęcie używane od wielu lat w świecie przemysłowym. Dotyczy ono zastąpienia pracy ludzkiej i pracy konwencjonalnych urządzeń przez urządzenie, jakim jest robot.

W wielu przypadkach zastąpienie pracy człowieka jest wręcz nieodzowne, gdyż ani siłą mięśni, ani szybkością nie jesteśmy w stanie sprostać zadaniom, jakim z łatwością podołają współczesne roboty. Okazuje się też, że roboty – dzięki posiadaniu minimum trzech (a często więcej) stopni swobody – są w stanie zastąpić tradycyjne urządzenia, takie jak żuraw czy suwnica lub innego rodzaju manipulatory mocno ograniczone przez swoją konstrukcję. 
Robotyzacja i automatyzacja to sedno trzeciej rewolucji przemysłowej, ale i podstawa tej trwającej obecnie – Industry 4.0.

REKLAMA

​​

Roboty – fundament firmy?

 Warto zadać sobie pytanie, dlaczego roboty stały się tak istotnym elementem naszych firm. Rozwój przemysłu, precyzja ustawień, szybkość wykonywanych zadań czy obciążenie często przerastają możliwości ludzkie. Przede wszystkim jesteśmy niestety słabsi od robotów pod wieloma względami, a często połączenie możliwości, jakie posiadają roboty – ich szybkość i precyz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy