Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

1 października 2015

SCADA nie tylko do wizualizacji

0 78
Zdalny dostęp do systemu, bezpieczne przechowywanie danych, pomoc w uzyskaniu certyfikatu ISO 50001 = systemy SCADA (Supervisory Control And Data Acguisition).

Systemy SCADA (z ang. Supervisory Control And Data Acguisition) są przeznaczone do kontroli i sterowania procesów produkcyjnych i technologicznych. Środowiska SCADA zbierają informacje z różnego rodzaju urządzeń pracujących w instalacji, a następnie szczegółowo wizualizują przebieg procesów. Są przeznaczone do nadzoru pracy sieci ciepłowniczych, wodno-kanalizacyjnych, gazowniczych i energetycznych. Znakomicie integrują instalacje różnego typu np. budynkowe – w ramach systemów BMS albo mediów technicznych w szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej. Od systemów SCADA zależy bezpieczeństwo ludzi i procesów w bardzo wielu branżach np. przemysłowej i infrastrukturalnej.

Zdalny dostęp do systemu

Nowoczesne systemy SCADA cechują zaawansowane możliwości sieciowe i funkcje zapewniające przeprowadzenie konfiguracji w trybie on-line. Interfejs webowy będący popularnym elementem pakietów oprogramowania zapewnia bieżące monitorowanie i kontrolę aplikacji za pomocą połączenia internetowego/intranetowego. Do wyświetlenia aplikacji webowej wystarczy popularna przeglądarka www. Konfigurowa...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy