Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

18 czerwca 2020

Sprężarki zapewniają wzrost wydajności energetycznej procesów produkcyjnych

0 160
Niezawodność, efektywność energetyczna i prostota działania skutkują niższym całkowitym kosztem utrzymania, a jednocześnie zabezpieczają przed przyszłymi zmianami w przepisach dotyczącymi efektywności energetycznej.

ELGi Compressors Europe, spółka zależna od ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących światowych producentów sprężarek powietrza, z ponad 2 milionami instalacji w 120 krajach, zakończyła modernizację systemu sprężonego powietrza w zakładzie produkcyjnym Rubber Resources’ BV w Maastricht, w Holandii. Po wdrożeniu projektu modernizacji, Rubber Resources – główny gracz na rynku recyklingu gumy w Europie – doświadczyło zwiększonej wydajności i jednoczesnego zmniejszenia zużycia energii co przyczyniło się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla (śladu węglowego).

- Rubber Resources specjalizuje się w recyklingu odpadów gumowych, głównie butylowych dętek i bieżników opon pojazdów ciężkich, jako oszczędnej kosztowo jak i ekologicznej alternatywie dla przemysłu gumowego. Naszą misją jest zrównoważone, ponowne wykorzystanie gumy, dlatego kładziemy nacisk, aby procesy, w których wykorzystujemy różne media, zwłaszcza sprężone powietrze, były możliwie jak najbardziej energooszczędne. Dlatego zdecydowaliśmy się wymienić pracującą u nas sprężarkę o mocy 180 kW na jednostkę zmienno-obrotową ELGi EG 110 Premium o mocy 110 kW. Dzięki tej zmianie otrzymaliśmy wiodącą w swojej kla...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy