Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły , Produkcja

15 marca 2021

SUNEX wdrożył zrobotyzowaną linię produkcyjną

0 189

SUNEX S.A., czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, mocno inwestuje w rozwój nowych technologii. Uruchomiona została nowa zrobotyzowana i zautomatyzowana linia do produkcji zasobników ciepłej wody użytkowej o wartości 14,3 mln zł. W tym roku Zarząd SUNEX zamierza zainwestować w rozwój nowych technologii około 10 mln zł. 

SUNEX S.A. dąży do umocnienia pozycji lidera w branży odnawialnych źródeł energii. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest uruchomienie własnej nowoczesnej linii do produkcji zasobników c.w.u. Ich konstrukcja umożliwia współpracę z wieloma urządzeniami, a w szczególności z pompami ciepła. Własna linia pozwala uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Umożliwia jednocześnie szybkie dopasowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów.

Nowa linia technologiczna jest prawie w całości zautomatyzowana i zrobotyzowana. Wyroby charakteryzują się wysoką dokładnością i powtarzalnością wykonania. Wdrożenie nowoczesnych technologii spawania zapewnia najwyższą jakość połączeń spawalniczych. W linii zastosowano również m.in: wycinanie plazmowe, zwijanie zbiornika, toczenie króćców oraz ich centrowanie i spawanie pod nadzorem systemu wizyjnego.

Nowa linia została już oddana do użytkowania. W trakcie opracowania i wprowadzania do systemu są nowe modele zasobników. Zakończenie tych prac pozwoli na osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych.  ...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy