Targi SYMAS i MAINTENANCE 2023 już za nami

Aktualności

W dniach od 18 do 19 października 2023 w na terenach targowych EXPO Kraków odbyły się 14. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu MAINTENANCE 2023, którym towarzyszyły Międzynarodowe Targami Obróbki Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS 2023 oraz 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND 2023.

Tegoroczne targi SYMAS i MAINTENANCE podzielone były na 8 stref tematycznych, które miały za zadanie ułatwić zwiedzającym odnalezienie interesujących ich produktów i usług prezentowanych przez wystawców.

REKLAMA

​​

Zakres tematyczny każdej ze stref powiązany był z konkretną grupą produktów i usług, bądź też z rozwiązaniami skierowanymi do konkretnej branży przemysłowej. Zwiedzający mogli zajrzeć na targowe stoiska związane ze strefą ATEX, strefą Cementowo-Wapienniczą, Przemysłem 4.0, Outsourcingiem, Filtrami, Kopalniami, Oświetleniem i BHP. Połączenie zagadnień obróbki i transportu materiałów sypkich i masowych oraz narzędzi i metod utrzymania ruchu, pozwoliło zwiedzającym zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w większości firm produkcyjnych z różnych branż.

Podczas targów mieliśmy okazję porozmawiać zarówno z przedstawicielami firm wystawiających swoje produkty, jaki i zwiedzającymi. Poniżej zamieszczamy kilka najbardziej interesujących fragmentów  wypowiedzi naszych rozmówców i zapraszamy Czytelników do obejrzenia naszej, umieszczonej na dole materiału fotorelacji.   

W tym roku na targach skupiliśmy się na zagadnieniach związanych z utrzymaniem ruchu, czyli na konserwacji prewencyjnej ery cyfrowej. Pokazujemy tu również systemy związane z Internetem Rzeczy i prezentujemy rozwiązania chmurowe. Odwiedzający targi mogą zapoznać się też z rozwiązaniami z zakresu Big Data, które to rozwiązania pozwalają klientowi na zdalne nadzorowanie swoich aplikacji, zarówno dla przekładni przemysłowych, jak i standardowych aplikacji klienta. Dzięki temu rozwiązaniu klient otrzymuje gotową, chmurowa analizę danych w postaci gotowych raportów, gotowych KPI, tak by móc zapewnić ciągłość produkcji – podkreśla Krzysztof Orłowski, kierownik działu Badań i Rozwoju w firmie SEW Eurodrive.

W ofercie mamy urządzenia ultradźwiękowe. Z nowości prezentujemy kamerę do detekcji nieszczelności sprężonego powietrza oraz urządzenia, które pozwalają na monitoring ciągły i optymalizację smarowania łożysk, czyli system predictive maintenencu wykluczający człowieka z procesów smarowniczych. System ten przesyła informacje o tym, kiedy należy wykonać smarowanie. Czynności te wykonywane są w sposób całkowicie zdalny – mówi Jerzy Halkiewicz z firmy UE Systems.

Na naszym stosku prezentujemy najnowszą linię produktów związanych z energooszczędnością. Jest to silnik, który już od pewnego czasu promujemy, silnik o sprawności IE5. Możemy tu zobaczyć porównanie faktycznej sprawności przy takim samym układzie napędowym. Pokazujemy jak sprawuje się silnik o sprawności IE3 i silnik IE5. Na licznikach widzimy jaka jest różnica w poborze energii. Inną nowością jest motoreduktor DuoDrive, który integruje w jednej obudowie zarówno silnik o sprawności IE5 i jednostopniową przekładnię walcową – powiedział nam Bartosz Jagła z firmy Nord Drivesystems.

Na targach prezentujemy nasz standardowy asortyment, taki jak zgrzewarki akumulatorowe oraz  standardowe zgrzewarki elektryczne firmy Soyer do spawania kołków, nitownice do nitów, nitownice do nitonakrętek – powiedział nam prezentując urządzenia Tomasz Gargaś, Dyrektor Generalny spółki SARIV.

Na tych targach prezentujemy dwa urządzenia, kamerę akustyczną która pozwala zobrazować nieszczelności na sprężonych gazach, a także wyładowania niezupełne na sieciach średniego i wysokiego napięcia z dużej odległości bo nawet do 120 metrów z dużą czułością. Ten akurat model potrafi na raz badać trzy wycieki i określać ich wielkość. Potrafi również wykrywać wyładowania niezupełne i na bieżąco je analizować, podając rodzaj wyładowania, np. czy jest to wyładowanie koronowe z pewnością 95%. Drugim urządzeniem, które pokazujemy na targach jest SDT340, który jest typowym datalogerem, który zbiera pomiary ultradźwięków, wibracji, prędkości obrotowej i temperatury w celu analizy łożysk, przekładni i pomaga w wykrywaniu nieszczelności na sprężonym powietrzu, pracy odwadniaczy czy zaworów – podkreśla Stanisław Stanisz z firmy Introl.

Na targach prezentujemy systemy zasilania gwarantowanego, od najmniejszych UPS-ów, po większe zasilacze trójfazowe, w tym w niestandardowym, nietypowym kolorze indywidualizowanym pod potrzeby konkretnego klienta. Zasilacze mogą być wykorzystane w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości, a nawet w domu. Wszystko tak naprawdę zależy od mocy chronionej linii produkcyjnej. Im większa linbia produkcyjna, tym większy powinien być UPS – zaznacza Władysław Szewczuk, Product Manager w firmie Eaton.  

 

Przypisy