Dołącz do czytelników
Brak wyników

Dodatek specjalny

16 marca 2021

NR 1 (Styczeń 2021)

Uszczelnienia dobrze dobrane – ekspresowa produkcja Seal CAM®

0 170

Każdy przemysłowy proces technologiczny jest realizowany przy udziale maszyn i urządzeń wyposażonych w układy hydrauliczne do realizacji napędu. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie układów hydraulicznych ma uniwersalne zastosowanie i daje duże możliwości. 

Elementy, które wchodzą w skład układu hydraulicznego, to np.: pompa hydrauliczna, akumulator(-y), zawory, rozdzielacze, silnik lub cylinder hydrauliczny. Rolą siłownika jest zamiana energii powstającej z cieczy roboczej na energię mechaniczną. Aby siłownik mógł działać prawidłowo i wykonywać poprawnie swoje zadanie, konieczne jest zapewnienie szczelności wewnętrznej i zewnętrznej. Jest to możliwe dzięki starannie dobranym uszczelnieniom, jakimi są uszczelnienia Seal CAM®

Uszczelnienia ekspresowe Seal CAM®

W wielu przypadkach żywotność całego cylindra hydraulicznego wiąże się z trwałością uszczelnień technicznych. To ich jakość przekłada się na działanie samego siłownika i wpływa na optymalizację kosztów urządzenia. Dlatego do tematu doboru uszczelnień trzeba podejść sumiennie i rzetelnie. Precyzję wykonania uszczelnień oraz znakomite parametry techniczne zapewniają uszczelnienia Seal CAM®. Są to uszczelnienia przeznaczone m.in. do hydrauliki siłowej, wykonywane nowoczesną i szybką technologią wytwarzania uszczelek poprzez obróbkę skrawaniem, bez przygotowania matryc stosowanych w tradycyjnym, formowym sposobie produkcji.
Sposób produkcji uszczelnień Seal CAM® daje możliwość wykonania zamienników różnych typów uszczelnień oraz pełną zamienność jednostek: układ metryczny/calowy. Seal CAM® to produkcja uszczelek w szerokim zakresie średnic: od ø 5* do 720 mm (*po uzgodnieniu profilu). Materiały stosowane do produkcji cechuje wysoka jakość. Zaletą produkcji jest również możliwość wykonania jednej sztuki bez konieczności tworzenia zapasów magazynowych.
Termin realizacji i wysyłka towaru jest dostosowana do potrzeb, może być ekspresowa – z dnia na dzień, co jest niezwykle ważne w przypadku nieplanowanej awarii maszyny i postoju całej linii produkcyjnej. Uszczelnienia gwarantują odporność na media robocze i środowisko pracy. 

Jak dobrać uszczelnienie, które zapewnia szczelność? 

Szczelność to stan, w którym poziom przecieku znajduje się poniżej określonej niewielkiej wartości. W celu poprawnego doboru 
i wykonania uszczelnienia należy podać wymiary zabudowy oraz warunki pracy uszczelnienia:

  • średnice i długość zabudowy (L),
  • rodzaj (przeznaczenie, charakter pracy uszczelnienia),
  • ciśnienie i temperatura pracy,
  • medium,
  • prędkość posuwu,
  • jakość powierzchni zabudowy.

Seal CAM® – to uszczelnienia na miarę. Jeśli siłownik przechodził już remonty i regeneracje, a wymiary nominalne uległy zmianie, uszczelki są dopasowywane do istniejącej zabudowy.


 

 

 

 

 

Uszczelnienia wykonywane technologią Seal CAM® mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: budownictwie, budowie maszyn, w przemyśle hutniczym, rafineryjnym, stoczniowym,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy