Dział: Dodatek specjalny

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym podczas eksploatacji maszyn

Powszechność użytkowania maszyn i urządzeń będących pod napięciem oraz nie zawsze odpowiedni ich stan techniczny powodują, że praca podczas ich użytkowania czy eksploatacji może być przyczyną niebezpiecznych dla człowieka skutków związanych z działaniem prądu.

Czytaj więcej

W duchu Logistyki 4.0 i nie tylko. Relacja z Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog 2021

Rosnący popyt na wysokiej jakości usługi logistyczne, a także na powierzchnie magazynowe generują wyzwania dla operatorów, dyrektorów centrów dystrybucyjnych oraz menedżerów łańcuchów dostaw. Wśród głównych impulsów rozwoju rynku jest sektor e-commerce, który wymusza dywersyfikację kanałów sprzedaży, zmiany w technologii magazynowania i przyspieszoną transformację cyfrową. Zjawiska te znalazły swój wyraz w tegorocznej edycji Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w Poznaniu.

Czytaj więcej

Cyfrowa rewolucja na skutek pandemii

Według raportu Banku Pekao co czwarte polskie przedsiębiorstwo zmniejszyło inwestycje w nowoczesne technologie w czasie pandemii COVID-19 lub całkowicie 
z nich zrezygnowało. Od polskich firm mniej w Unii Europejskiej inwestują tylko Węgrzy, Rumuni i Bułgarzy. Natomiast dla światowych pionierów przeprowadzona już transformacja cyfrowa oznaczała nie tylko utrzymanie się na powierzchni, ale też większe zyski. 

Czytaj więcej

Jak cyfryzacja i systemy IT wspierają produkcję w czasach COVID-19?

Przedsiębiorstwa przemysłowe od lat znajdują się w czołówce technologicznych innowatorów: zarówno w halach produkcyjnych, jak i w terenie robotyka oraz parki maszynowe są na coraz wyższym poziomie zaawansowania. Pomiędzy technologiami operacyjnymi a zorientowanymi biznesowo technologiami informacyjnymi (IT) istnieje jednak dostrzegalna luka. Dotychczas branże przemysłowe pozostawały w tyle, jeśli chodzi o poziom inwestycji w IT. Ten trend stopniowo ulega zmianie, ponieważ przedsiębiorstwa z tego sektora zaczynają coraz mocniej inwestować w transformację cyfrową. 

Czytaj więcej

Rodzaje napędów w robotyce przemysłowej

Obecnie roboty wykorzystywane są we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą obniżyć koszt produkcji. Maszyny te pozwalają odsunąć ludzi od wykonywania prac szkodliwych i monotonnych. Zastosowanie robotów pozwala na uzyskanie dużej dokładności, szybkości i powtarzalności wykonywanych operacji.

Czytaj więcej

Napędy jako nieodzowny element procesów technologicznych

Napędy, jako zespoły połączonych ze sobą i oddziałujących na siebie wzajemnie elementów przetwarzających energię elektromechaniczną, są nieodzownym elementem wielu procesów technologicznych.

Czytaj więcej

Najnowsze wymagania w zakresie minimalnego poziomu sprawności silników asynchronicznych

Nowe wymagania w zakresie minimalnego poziomu sprawności silników asynchronicznych wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej określa Rozporządzenie Komisji UE 2019/1781.

Czytaj więcej

Eksploatacja układu hydrauliki siłowej a planowanie harmonogramu przeglądów

Eksploatacja układu hydraulicznego wiąże się z ciągłym procesem gromadzenia informacji o działaniu elementów składowych. Na ich podstawie następuje planowanie przeglądów i określanie terminów niezbędnych napraw i remontów. Zaryzykowałbym tezę, że jeżeli uda się stworzyć dobry harmonogram przeglądów i permanentnie go przestrzegać, to można uniknąć wielu nieoczekiwanych przerw produkcyjnych, a co za tym idzie – osiągnąć pożądany efekt ekonomiczny całego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo smarować narzędzia pneumatyczne?

Smarowanie urządzeń pneumatycznych jest niezwykle istotne, gdyż w znacznym stopniu przedłuża żywotność urządzeń z napędem pneumatycznym. Jednak rzadko kto wie, jak robić to poprawnie. Dlatego w tym artykule szczegółowo przyjrzymy się temu tematowi.

Czytaj więcej

Mobilne możliwości dla działu UR

Jeszcze cztery lata temu służby utrzymania ruchu w niemal ²⁄3 firm w Ameryce Północnej nie korzystały w ogóle z urządzeń mobilnych lub miały do nich ograniczony dostęp. Dziś możliwość sprawdzania i wprowadzania danych, czy zamawiania części z dowolnego miejsca staje się standardem i jest dostępne dla coraz to nowych typów urządzeń.

Czytaj więcej

Jakie są tajniki integracji danych pochodzących z różnych systemów wspierających UR i produkcję?

Działy utrzymania ruchu mają obecnie dostęp do coraz większej liczby systemów komputerowych, m.in. systemów CMMS/EAM, finansowo-księgowych czy zarządzania produkcją. Czy jest szansa na ich zintegrowanie?

Czytaj więcej