Autor: Jacek Krywult

Autor jest właścicielem firmy PWSK (www.pwsk.pl), specjalizującej się w kompleksowych technologiach wspomagających magazyn, ewidencję, inwentaryzację, logistykę i produkcję. PWSK jako jedyna w Polsce dostarcza Program Narzędziownia będący kompletnym rozwiązaniem ewidencji sprzętu wraz z wysoce zaawansowaną identyfikacją kodami kreskowymi i zbliżeniową techniką radiową RFID.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

System RFID przeznaczony do ewakuacji

Ewakuacja to trudna sytuacja w każdej firmie, zagrażająca bezpieczeństwu pracowników. Od jej powodzenia zależy ich zdrowie i życie, dlatego systemy bezpieczeństwa są wciąż udoskonalane. Instalacje przeciwpożarowe i alarmowe coraz częściej oparte są na komunikacji bezprzewodowej, która ma być nie tylko szybsza, ale przede wszystkim bezpieczniejsza i niezawodna.

Czytaj więcej

Jak właściwa kontrola opakowań zwrotnych pozwala uniknąć opóźnień w produkcji?

Bolączką wielu przedsiębiorców jest ewidencja opakowań zwrotnych – istotnego elementu logistyki firm produkcyjnych. Ich brak potrafi skutecznie zablokować produkcję całego zakładu i opóźnić realizowanie zleceń. Specjalistyczne, wielko- lub małogabarytowe pojemniki i kontenery są drogie, a na straty nikt nie może sobie pozwolić. Jak je kontrolować? Jak pilnować, aby wracały na czas? Jak dyscyplinować kontrahentów? Skąd wiedzieć, kto i jak długo przetrzymuje nasz sprzęt?

Czytaj więcej

Jak korzystać z systemów RFID, by zwiększyć wydajność i obniżyć koszty produkcji?

Każda firma chce produkować taniej, szybciej i lepiej.  W jaki sposób nowoczesna technika pozwala realizować te dążenia? System znaczników RFID dostarcza nowych możliwości śledzenia produkcji, zwiększenia dokładności, lepszej organizacji magazynowania i logistyki wewnętrznej.

Czytaj więcej

Zastosowanie RFID do ewidencji opakowań zwrotnych w zakładach przemysłowych

Każdy wytwórca musi w coś swój towar zapakować i wysłać. Może to być kartonowe opakowanie jednorazowe czy paleta. W ostatnim czasie bardzo często stosuje się jednak opakowania wielokrotnego użytku. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale pod warunkiem, że wszystkie wrócą z powrotem do swojego właściciela. A tak się jednak nie dzieje.

Czytaj więcej

Organizacja i automatyzacja magazynu

W branży przemysłowej dobra organizacja magazynu jest jednym z ważniejszych elementów sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kontrola stanów magazynowych oraz utrzymywanie zapasów na odpowiednim poziomie, gwarantującym brak przestojów na liniach produkcyjnych wymaga zarówno sprawnego zarządzania, jak i odpowiednich systemów automatyzujących procesy wydawania sprzętu, narzędzi czy części potrzebnych do produkcji.

Czytaj więcej

Więcej korzyści w pracy dzięki technologiom mobilnym do ewidencji maszyn i narzędzi

Cały świat oszalał na punkcie technologii mobilnych. Już ponad 50% e-maili czytanych jest na telefonach komórkowych, które stały się najważniejszym źródłem komunikacji międzyludzkiej.

Czytaj więcej

Sposoby znakowania maszyn i urządzeń za pomocą techniki RFID, wybór technologii, rodzaje i dobór odpowiednich tagów

Technologia RFID dalekiego zasięgu wprowadziła nowe metody pracy w przemyśle i w zarządzaniu majątkiem. Wybitnie skróciła, nawet o 90%, proces identyfikacji i inwentaryzacji, czyniąc go znacznie mniej uciążliwym.

Czytaj więcej

Zastosowanie techniki RFID do ewidencji i inwentaryzacji majątku w trudnych warunkach przemysłowych

Sposób szybkiego przeprowadzenia inwentaryzacji maszyn, urządzeń i narzędzi za pomocą RFID UHF.
Czytaj więcej

Zastosowanie traceability i RFID w produkcji

Traceability, to system automatycznego śledzenia pojedynczych produktów i całych partii produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnej techniki radiowych znaczników zbliżeniowych RFID.
Czytaj więcej

Kompletny produkt - wielofunkcyjna synergia

Magazynowanie i dostarczenie odpowiednich narzędzi na czas jest istotnym czynnikiem wydajnego procesu produkcyjnego.
Czytaj więcej