Sposoby znakowania maszyn i urządzeń za pomocą techniki RFID, wybór technologii, rodzaje i dobór odpowiednich tagów

Utrzymanie ruchu

Technologia RFID dalekiego zasięgu wprowadziła nowe metody pracy w przemyśle i w zarządzaniu majątkiem. Wybitnie skróciła, nawet o 90%, proces identyfikacji i inwentaryzacji, czyniąc go znacznie mniej uciążliwym.

 

REKLAMA

​​

Prawidłowo oznakowany majątek przedsiębiorstwa jest podstawą do jego ewidencji i zarządzania. Dostarcza ona strategiczną wiedzę o lokalizacji i stanie maszyn i urządzeń technicznych potrzebną na co dzień w zakładach produkcyjnych i magazynie.

Oznakowanie wspomaga pracowników i służby utrzymania ruchu w zgłoszeniu i jednoznacznej identyfikacji awarii i szybkiego jej usunięcia, kontrolach terminów przeglądów technicznych, planowanych remontach i naprawach. W konsekwencji wszystko to prowadzi do zwiększenia efektywności produkcji i obniżenia kosztów.

 

Co daje znakowanie RFID narzędzi, maszyn i urządzeń?

Zautomatyzowany, niezmienny w czasie i pozbawiony błędówodczyt to fundament wszelkiej identyfikacji. Najczęstsze tradycyjne metody to grawerowanie, tabliczki znakowe i kody kreskowe. Grawerowany  numer identyfikacyjny i tabliczki znamionowe są rozwiązaniami stosunkowo odpornymi na uszkodzenia. Nawet częściowo zatarty numer może być odczytany przez człowieka. Mogą jednak występować błędy interpretacji odczytu, ponadto tej metody nie można automatyzo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy