Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

23 października 2015

Wrocław przybliżył ideę czwartej rewolucji przemysłowej

0 73
We Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się Konferencja Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0. O inteligentnym przedsiębiorstwie - fabryce jutra - rozmawiali specjaliści z zakresu automatyzacji produkcji.

21 oraz 22 października br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się Konferencja „Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu 4.0”. Podczas niej przedstawione zostały inicjatywy świata nauki i przemysłu służące wykreowaniu inteligentnego przedsiębiorstwa, tzw. fabryki jutra. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić siedziby organizatorów, firmy: Balluff, Fanuc, Lapp Group i Wago, które specjalizują się w automatyzacji produkcji, wymienić się swoją wiedzą oraz poglądami, a także wysłuchać interesujących prelekcji.

Industry 4.0, to ukierunkowany na przyszłość projekt niemieckiego rządu federalnego, który ma na celu intensywniejsze wykorzystanie technik informacyjnych w klasycznych gałęziach przemysłu, a polski przemysł, który wciąż jeszcze konkuruje głównie kosztami pracy, może skorzystać na tym procesie podwójnie – dlatego trzeba o tym mówić już dziś.

Honorowy patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Prezydent Wrocławia, natomiast patronem instytucjonalnym została Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Konferencja została podzielona na dwie części: sesję plenarną, odbywającą się we Wrocławskim Centrum K...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy