Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

16 lutego 2016

Zakład produkcji stali zastępuje główne łożyska konwertora, łożyskami baryłkowymi firmy NSK

0 81
Wymiana łożysk baryłkowych w ciągu 3 dni!

W jednym z europejskich zakładów produkcji stali nierdzewnej firma NSK wymieniła standardowe łożyska baryłkowe konwertora na specjalnie skonstruowane łożyska dzielone. Ukończenie tego wymagającego zadania w ciągu trzech dni demonstruje najwyższą precyzję i zaangażowanie firmy.

W przypadku ruchomego wyposażenia w instalacjach produkcyjnych stalowni użytkownicy wciąż oczekują maksymalnego czasu nieprzerwanego funkcjonowania pomimo niekorzystnych warunków środowiska produkcyjnego. Dotyczy to także europejskiego zakładu produkującego stal nierdzewną - ściśle zintegrowanej instalacji przemysłowej wytwarzającej rocznie około 500 000 ton surowego materiału. W zakładzie realizowanych jest wiele procesów produkcyjnych, począwszy od wyodrębniania składników stopowych, wytopu stali i wprowadzania składników stopowych aż do operacji ciągłego odlewania oraz ostatecznego etapu w postaci walcowania wykańczającego na gorąco i zimno. Fabryka zaopatruje w stal nierdzewną producentów samochodów i AGD, jak również sektor budownictwa.

Rozległa wiedza przemysłowa

Konwertory przemysłowe są używane do usuwania węgla z roztopionego żelaza i dodawania składników stopowych (Fot 1). Gdy w jednym z konwertorów miały zostać wymienione łożyska w ramach zaplanowanego, rutynowego przeglądu konserwacyjnego, firma NSK podjęła wyzwanie realizacji zadania testowego - co było przemyślanym wyborem, biorąc pod uwagę, że branża stalownicza jest jednym z głównych sektorów, na których skupia się zainteresowanie firmy.

NSK nie tylko opracowuje typy łożysk przeznaczone do zastosowań w zakładach produkcji stali, ale w razie potrzeby wykorzystuje do ich produkcji także materiały specjalne. To gwarantuje, że wytrzymałe napędy kluczowego wyposażenia stalowni, takiego jak konwertory, instalacje ciągłego odlewania i walcownie, które muszą działać w skrajnie niesprzyjających warunkach środowiska produkcyjnego, staną się znacznie bardziej odporne na usterki.

Starannie zaplanowany proces wymiany łożyska

Zgodnie z wymaganiami klienta firma NSK wyprodukowała specjalne łożysko dzielone (Fot 2) będące zamiennikiem standardo...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy