Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

31 sierpnia 2015

Zarządzanie danymi w automatyce przemysłowej

0 189
Systemy sterowania i automatyka przemysłowa zdefiniowały odmienne wymagania w stosunku do zarządzania danymi od tych, które są powszechnie przyjęte w świecie IT. Efektem tej różnicy w podejściu jest niekompatybilność, która nie pozwala na bezpośrednią wymianę danych między światem automatyki a światem IT, umożliwiając realizację wymiany danych wyłącznie za pomocą dedykowanego oprogramowania komunikacyjnego. Rozwiązaniem tego typu problemów są sterowniki wyposażone w moduły pamięci flash i zintegrowane serwery www i FTP.

Nielimitowana pamięć do wielu zastosowań

Duże zasoby pamięci mogą uniezależnić sterowniki PLC od systemów nadrzędnych opartych na komputerach PC nawet w dłuższej perspektywie. Zbierane dane pomiarowe i procesowe można rejestrować w modułach pamięci typu SD flash. Przykładowo, z zastosowaniem kart SD Flash zasoby pamięci na dane przechowywane w sterownikach rodziny Saia PCD3 firmy Saia Burgess Controls można rozszerzyć do 4 GB. Tym sposobem można uniknąć konieczności i kosztów zakupu zewnętrznego systemu zbierania i przechowywania danych (takiego jak rejestrator lub komputer PC). Sterowniki Saia PCD3 z modułem pamięci typu flash można porównać do dużego silosa na dane, które można pobrać poprzez FTP, web-serwer lub wysłać e-mailem.

Karty typu flash SD można wyjmować ze sterownika lub wymieniać podczas pracy. Ich zawartość może być kopiowana do komputera PC przez standardowy czytnik kart. W przypadku sterowników rodziny Saia PCD w celu rozpakowania zawartości systemu plików na pececie można zastosować aplikację Saia SD Flash Car...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy