Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

11 lutego 2020

Zespoły smarujące NSK zapewniają oszczędności producentowi dachówek ceramicznych

0 176
Zakład produkcji dachówek ceramicznych oszczędza 4.950 € rocznie dzięki zastosowaniu zespołów smarujących NSK K1 w maszynach przeładunkowych. Decyzja ta znacząco zredukowała ponoszone wcześniej koszty prac konserwacyjnych i przestojów związane z uzupełnianiem smaru w prowadnicach liniowych.

Instalacje produkcyjne dachówek charakteryzują się ciężkimi warunkami operacyjnymi, w których wnikanie pyłu ceramicznego i innych zanieczyszczeń negatywnie wpływa na instalacje transportu wewnętrznego. W tym wypadku niedostateczne smarowanie stalowych kulek prowadnic liniowych wymuszało konieczność regularnego uzupełniania środka smarnego w celu utrzymania płynnego ruchu liniowego i stałego napięcia wstępnego koniecznego do optymalnego działania maszyn.
 

Producent dachówek, zmagający się z przestojami i ponoszący koszty generowane przez sześć maszyn przeładunkowych, postanowił skorzystać z wiedzy technicznej NSK i zalet Programu Wartości Dodanej AIP.

 

Specjaliści NSK przeprowadzili pełen przegląd aplikacji, który podkreślił konieczność poprawy zarówno wydajności smarowania, jak i uszczelnienia systemu. Firma NSK zarekomendowała zastosowanie jednostek smarujących K1, co przyniosło liczne, znaczące korzyści. Przykładowo, nie tylko poprawiono poziom uszczelnienia i ochrony, ale także zapewniono utrzymywanie przez...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy