Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

4 listopada 2019

Zgrana współpraca Rittal i Eplan – niczym na boisku!

0 76
Profesjonalne drużyny sportowe, a w szczególności futbolu amerykańskiego i ich przemyślana strategiczna współpraca podczas gry, która umożliwia perfekcyjne zagrania i zdobywanie przewagi nad przeciwnikami, mają wiele wspólnego ze współpracą firm Rittal i Eplan.

Zgrana współpraca Rittal i Eplan – niczym na boisku! 

Profesjonalne drużyny sportowe, a w szczególności futbolu amerykańskiego i ich przemyślana strategiczna współpraca podczas gry, która umożliwia perfekcyjne zagrania i zdobywanie przewagi nad przeciwnikami, mają wiele wspólnego ze współpracą firm Rittal i Eplan. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Tak w metaforyczny sposób można opisać wspólne działanie obu firm, które łączą budowę urządzeń z rozwiązaniami cyfrowymi.

Rittal i Eplan ciągle opracowują oraz poszerzają swoją ofertę systemową, łącząc etapy procesów projektowania i inżynierii, zabudowy i indywidualizacji powstających rozwiązań oraz automatyzacji ich produkcji w kompleksowy zintegrowany łańcuch wartości. Proces ten gwarantuje nie tylko maksymalną efektywność i szybkość, ale również najwyższe bezpieczeństwo, dzięki nieustannej kontroli przebiegających, zintegrowanych procesów.

Konkretnym przykładem jest okablowanie, które stanowi największą część, wynoszącą około 50% całkowitych nakładów na wykonanie szafy sterowniczej. Przy tradycyjnym podejściu przygotowanie przewodu do okablowania – czyli skracanie, zaciskanie i opisanie – zajmuje średnio 157 sekund. Ten etap prac można jednak znacznie przyspieszyć – wyznaczając optymalne trasy układania i obliczyć potrzebne długości już w fazie projektowania.

Kompleksowe zwiększenie efektywności
Wszystko to, co zostało wymyślone w dziale inżynierii elektrycznej – czyli zdefiniowane pod kątem funkcjonalnych połączeń elektrotechnicznych – w Eplan Pro Panel zostaje zaprojektowane w postaci fizycznej. „Poprzez zintegrowanie projektowania oraz produkcji tworzone są dopasowane połączenia rozwiązań”, mówi Thom...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy