Autor: Kamil Szydło

Specjalista konstruktor w Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych Lift Service S.A.
Doktorant na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej na kierunku mechanika i budowa maszyn na specjalności samochody i ciągniki. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w zakresie projektowania w systemach CAD/CAM, programowania obrabiarek CNC. Autor wielu artykułów i publikacji naukowych. Współtwórca pięciu patentów wdrożonych do przemysłu. Posiada doświadczenie zawodowe jako konstruktor maszyn i urządzeń dźwigowych i specjalista programista wykrawarek laserowych w zakresie programowania i obsługi maszyn wykonujących operacje cięcia i spawania laserowego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zautomatyzowany proces produkcyjny

Szybki wzrost produkcji, który charakteryzuje rozwój współczesnego przemysłu, wymaga systematycznego podnoszenia poziomu organizacji i automatyzacji procesów wytwórczych. Jest to możliwe m.in. dzięki kompleksowej automatyzacji wszystkich obszarów związanych z wytwarzaniem, począwszy od zarządzania przedsiębiorstwem, poprzez projektowanie, zarządzanie produkcją, aż do automatyzacji procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej

Analiza FMEA

Każde przedsiębiorstwo dąży do minimalizacji kosztów produkcji swoich wyrobów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej ich jakości. Można to osiągnąć np. poprzez planowanie jakości produktu na poziomie strategicznym. Największe możliwości zapobieżenia wystąpieniu błędów posiada projektant tworzący nowy wyrób, ponieważ gdy produkt trafi już do produkcji seryjnej lub nawet do klienta – możliwości likwidacji błędów są ograniczone i jednocześnie bardzo kosztowne. Dobrym przykładem takiego stanu są globalne akcje serwisowe niektórych koncernów motoryzacyjnych.

Czytaj więcej

Kompleksowe wdrożenie systemu LOTO

W artykule opisano system LOTO (ang. lockout/tagout) jako skuteczne rozwiązanie problemu bezpieczeństwa maszyn będących w trakcie czynności konserwacyjnych lub naprawczych. Przedstawiono stosowane rozwiązania mające na celu zabezpieczenie przed niekontrolowanym uruchomieniem urządzeń bądź systemów, jak też metody oznaczeń ostrzegających przed potencjalnym zagrożeniem. Dodatkowo przedstawiono metodykę kompleksowego wdrożenia systemu w zakładzie produkcyjnym jako najskuteczniejszą metodę eliminacji zagrożenia dla personelu służb utrzymania ruchu i pracowników.

Czytaj więcej

Manipulatory przemysłowe w transporcie bliskim

Rozwój przemysłu sprawia, że możliwe jest produkowanie i obrabianie coraz większych elementów, podzespołów i komponentów. Od samego początku najłatwiejszym sposobem na przemieszczanie elementów była praca człowieka. W pewnym momencie doszło do sytuacji, w której przenoszone ładunki, z uwagi na swoje wymiary i masę, stały się dla człowieka niebezpieczne. Rozwiązaniem tego problemu stał się manipulator – urządzenie, które poprzez odciążenie pracownika w zakresie ciężaru przenoszonego ładunku zwiększa jego komfort pracy i poprawia bezpieczeństwo. W opracowaniu opisane zostały rodzaje manipulatorów i ich zastosowanie.

Czytaj więcej

Wady i zalety czyszczenia maszyn suchym lodem

Czyszczenie maszyn i powierzchni trudno dostępnych suchym lodem staje się coraz bardziej popularne w zakładach produkcyjnych. Warto więc wiedzieć, kiedy takie czyszczenie przynosi najlepsze rezultaty jakościowe i dlaczego wielu firmom naprawdę może się opłacić.

Czytaj więcej

Rewolucyjne roboty, które zmieniają produkcję

W obecnych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, że nowoczesne technologie są niezbędne do zwiększania możliwości produkcyjnych i bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych. Świadomość ta przyczynia się do tego, że coraz częściej zauważyć można w przedsiębiorstwach wprowadzanie sztucznej inteligencji na poziomie procesu technologicznego, zwiększanie ilości informacji rozsyłanych po całej firmie, jak i dążenie do eliminowania błędów powodowanych przez czynnik ludzki.

Czytaj więcej