Czy jesteś gotowy na przyszłość? Etykieta produktu – dostep do usług cyfrowych SEW-EURODRIVE

Utrzymanie ruchu Produkcja

Etykieta produktu pozwala na szybkie i proste powiązanie produktu z naszymi cyfrowymi usługami. Wystarczy zeskanować smartfonem lub tabletem kod QR i natychmiast skorzystać z wielu naszych usług cyfrowych: od dostępu do wszystkich danych i dokumentów dla określonych produktów, przez wizualną kontrolę pozycji pracy napędu, szybki dostęp do analiz błędów oraz zamówień usług serwisowych, po dobór i zamawianie części zamiennych czy też nowych odpowiedników.

Po prostu zeskanuj kod QR na produkcie i zyskaj dostęp do usług cyfrowych obejmujących:

REKLAMA

​​

 • dane techniczne produktu,
 • dokumentację i instrukcje produktowe,
 • kontrolę pozycji pracy przy pomocy rysunku CAD,
 • wsparcie przy zarządzaniu awariami,
 • wsparcie przy wyborze części zamiennych,
 • złożenie zgłoszenia serwisowego,
 • kontakt z linią serwisową Hotline SEW-EURODRIVE dostępną 24/7 pod numerem +48 602 739 739,
 • konserwację prewencyjną, 
 • monitorowanie stanu, 
 • pomoc w uruchomieniu. 

Twoje korzyści:

 • Natychmiastowy dostęp do usług cyfrowych od uruchomienia przez konserwację do naprawy.
 • Łatwa instalacja i uruchomienie, szybki dostęp do danych produktowych, dokumentacji i rysunku CAD produktu w celu kontroli pozycji pracy.
 • Szybka pomoc przy zakłóceniach dzięki analizie błędów oraz możliwości wysłania bezpośredniego zgłoszenia serwisowego lub zamówienia części zamiennych – 24 godziny na dobę.

Jak działa kod QR?

Kod QR to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy i kwadratowy kod graficzny z zaszyfrowanym adresem URL. W naszym przypadku adres URL zawiera numer seryjny. W ten sposób dany egzemplarz produktu jest w jednoznaczny sposób zakodowany. Dostęp do informacji nie wymaga pobrania aplikacji – QR kod można odczytać przy użyciu standardowego aparatu lub funkcji skanowania urządzenia mobilnego – od razu następuje przekierowanie do kokpitu usług cyfrowych danego produktu. W tym miejscu użytkownik otrzymuje szybki przegląd dostępnych funkcji dla tego produktu i za jednym dotknięciem palca ma dostęp do właściwej lokalizacji w Online Support.

Jakie korzyści daje nam korzyStanie z QR kodu?

To przede wszystkim oszczędność czasu i większy komfort. Z nową etykietą produktu eliminujemy przepisywanie, ręczne wprowadzanie, wyszukiwanie oraz drukowanie. Skanując QR kod, unikamy błędów wynikających z wprowadzania ręcznie 18-cyfrowego kodu na klawiaturze.
Etykieta produktu z kodem QR to szybki sposób na dostęp do usług Online Support w sytuacji, gdy stoisz przy maszynie lub instalacji. Masz wtedy pełen wybór usług cyfrowych dla Twojego produktu: dane produktowe, dokumentacje, części zamienne, zarządzanie awariami oraz kontakt. Interfejsy funkcji dopasowują się przy tym do danego urządzenia końcowego – korzystanie z nich na telefonie jest tak samo wygodne i czytelne jak na monitorze komputera.

Jak wygląda etykieta produktu SEW-EURODRIVE? W jaki sposób można odróżnić ją od innych naklejek na produkcie?

Nową etykietę produktową można rozpoznać po umieszczonym obok kodu QR symbolu smartfona ze strzałką oraz – o ile pozwala na to miejsce – nadruku „Digital Services”. Ikonka smartfona wskazuje na możliwość mobilnego dostępu do usług cyfrowych sew-eurodrive.

Czy użytkownik musi pobrać aplikację na swój telefon w celu korzystania z tych usług?

Nie, podobnie jak ma to miejsce ze wszystkimi kodami QR, naklejkę można uruchomić przy użyciu standardowego aparatu lub funkcji skanowania urządzenia mobilnego. Po wczytaniu kodu zapisany adres URL z jednoznacznym numerem seryjnym przekierowuje nas bezpośrednio do kokpitu usług cyfrowych danego produktu. W tym miejscu użytkownik otrzymuje szybki przegląd dostępnych funkcji dla tego produktu i za jednym dotknięciem palca dociera do właściwej lokalizacji w Online Support.

W przypadku awarii

Wystarczy kilka dotknięć palca na tablecie lub smartfonie, aby przeprowadzić diagnostykę w przypadku awarii (korzystając z instrukcji) lub wybrać właściwe części zamienne albo produkty zastępcze. W tym celu nie musisz już szukać informacji w instrukcji obsługi lub obszernych katalogach (choć oczywiście masz do nich dostęp na Online Support). 
Masz dostęp do rysunków położenia pracy przekładni i motoreduktorów – przy ich użyciu możesz kontrolować już na etapie instalacji prawidłowy montaż napędu. Od pozycji montażowej zależy przecież wymagana ilość oleju w przekładni – błąd przy montażu może prowadzić do znacznego skrócenia żywotności napędu.
Funkcja „Zarządzanie awariami” polega na prowadzeniu użytkownika na podstawie numeru seryjnego. W zależności od usterek, które mogą występować w przypadku danego produktu, użytkownik otrzymuje odpowiednio dobrane pytania i odpowiedzi ułożone w logiczną całość – po maksymalnie czterech dotknięciach palca otrzymuje informację, co prawdopodobnie spowodowało usterkę i w jaki sposób może ją usunąć. 
Oczywiście, jeśli klient potrzebuje pilnego wsparcia w przypadku awarii i chce skontaktować się z nami telefonicznie, po kliknięciu przycisku „Kontakt” uzyskuje numer do naszej infolinii serwisowej 24/7. 

Jak wygląda przyszłość usług cyfrowych sew-eurodrive?

Obecnie wszystkie produkty posiadające numery seryjne są wyposażone w etykiety produktu i tym samym zapewniają pełnię korzyści z usług cyfrowych. Naszych klientów w szczególności ucieszą planowane przez nas nowe funkcje, jak pomoc przy pierwszym uruchomieniu, monitorowanie stanu i konserwacja prewencyjna.
Aplikacja SEW Product ID plus dostępna jest w Apple App Store lub sklepie Google Play.
Inwestycje firmy SEW-EURODRIVE w digitalizację procesów są zgodne z globalną cyfryzacją, ale również są elementem wdrożonej przez nas Strategii Zrównoważonego Rozwoju, której celem jest obniżanie śladu węglowego i zużycia zasobów, jak również solidarność międzypokoleniowa. #TheGreenSideOfDrive – to hasło przewodnie naszej kampanii informacyjnej.

Czy jesteś gotowy na przyszłość?

My już jesteśmy gotowi. W przygotowaniu mamy dla Państwa kolejne usługi: konserwacja prewencyjna, monitorowanie stanu oraz uruchamianie – już niebawem znajdą Państwo te usługi w ramach kokpitu usług cyfrowych SEW-EURODRIVE.

Przypisy