Czy targi EMO Hannover 2023 będą tak duże jak sprzed pandemii?

Aktualności Wydarzenia

Targi EMO Hannover 2023 odbędą się w tym roku 18-23 września w Niemczech. Polska znalazła się wśród 40 krajów, w których odbywa się EMO World Tour.

W Hotelu Marriott w Warszawie Andrea Aulkemeyer, Członek Zarządu Deutsche Messe AG oraz dr Markus Heering, Członek Zespołu Zarządzającego Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn i Narzędzi (VDW) przedstawiali zakres tematyczny i kierunki rozwoju targów.

Nie ulega wątpliwości, że targi EMO to jedna z najważniejszych i największych imprez prezetujących międzynarodowe technologie przemysłowe. W tym roku (na dzień 5 czerwca) zapowiedziało swój udział ponad 1600 firm z całego świata rezerwując blisko 140.000m2 powierzchni. To jednak nieco mniej niż w 2019 roku, gdzie było 2000 wystawców. Stan taki jest spowodowany brakiem firm rosyjskich na targach oraz tym, że Chiny dopiero od niedawna zakończyły politykę STOP COVID, co dało firmom chińskim możliwość uczestnictwa w wydarzeniu. Polskę na ten moment będzie reprezentowało 9 firm, w tym Famot, Rafamet czy FAT.

REKLAMA

​​

Cały czas jest możliwość zaprezentowania się na targach, a za rezerwację 1m2 powierzchni (minimum rezerwacji - 20m2) należy zapłacić 377EUR.

Organizatorzy zwracają uwagę na dużą rolę Polski w rynku importu maszyn. Według źródeł GTAI najważniejszymi sektorami gospodarki w Polsce są obecnie górnictwo, przemysł przetwórczy oraz turystyka. Najwięcej pieniędzy popłynie do branży elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, budowy maszyn i wyrobów metalowych. Bilans w handlu zagranicznym między Polską a Niemcami ustanowił rekord w 2022 roku. Polska jest piątym co do wielkości rynkiem eksportowym Niemiec.

Obecnie producenci muszą sprostać ogromnym wyzwaniom: wdrożenie nowych technologii, brak pracowników czy globalne porozumienie, takie jak Zielony Ład. Wystawa w Hannoverze  w 2023 roku pod hasłem "Innovate Manufacturing" ma odpowiedzieć na te i inne problemy.

EMO zaprezentuje nowości w zakresie:

  • maszyn i urządzeń
  • narzędzi i systemów pomiarowych
  • automatyzacji i robotyzacji
  • digitalizacji procesów

Więcej informacji na stronie EMO Hannover

 

 

 

Przypisy