Czy warto pojawić się na Warsaw Industry Week?

Aktualności Wydarzenia

Wiele firm zaopatrujących fabryki w automatykę, maszyny czy nowe technologie zastanawia się gdzie przedstawić swoje nowości. Czy Warsaw Industry Week to dobre miejsce?

Tragi Warsaw Insdusrty Week, które odbywają się po raz siódmy w Nadarzynie dobiegają końca. Możemy więc pokusić się o analizę i ocenę targów.

REKLAMA

​​

Niewątpliwie wydarzenie to skupiło wielu wystawców, którzy rozlokowani byli na dwóch halach (B i C). Uwagę przykuwają szczególnie stoiska prezentujące rozwiązania z automatyki przemysłowej i robotyki, które dominowały na targach. Nie zabrakło takich dostawców jak igus, Cloos, Beckoff, Multiprojekt, Eaton, Staubli, Turck, Leuze, ASTOR, Elmark, Waidmuller i innych. Maszyny do obróbki metali prezentowali m.in. Jazon, CNC Projekt oraz Centrum Maszyn CNC. Największe stoiska skupione były w hali B, tam też można było zaobserwować największe zainteresowanie i ilość odwiedzających.

Wybrane nowości targowe

Wybrane nowości firmy igus przedstawił Daniel Marzec: "Kontynuujemy rozwój prowadników serii E4.Q z otwieranymi poprzeczkami poprzez zatrzaskowe przyciski.

Prowadnik igus E4.Q44/light
Prowadnik E4.Q44/light

Druga ciekawa nowość to niskokosztowy system Guidelock Swing – podpiera on górną część prowadzącą prowadnika kablowego, dzięki czemu możemy go instalować na suwnicach czy żurawiach.

igus przezentuje również aplikację GoApp, w której w prosty sposób robiąc zdjęcie, np. roweru, robota czy maszyny, można dowiedzieć się jakie produkty igusa mogą być zastosowane w danym urządzeniu."

Jak mówi Pan Tomasz Jastrzębski z Cloos: "Na targach z nowości przedstawiamy przede wszystkim cobota spawalniczego wyposażonego w niezbędne funkcjonalności potrzebne do spawania, np. liniowy wzdłużny przejazd 3-metrowy, który daje duże rozszerzenie obszaru roboczego. Pracujemy w tej chwili nad osią zewnętrzną obrotową do detali współpracującą z cobotem i opracowaliśmy już sensor prądowy, który współdziała z naszym urządzeniem spawalniczym i cobotem firmy Doosan."

Cloos
Cobot spawalniczy

Wypowiedzi udzielił także Adam Szlendak, przedstawiciel firmy Dalmec: "My pokazujemy praktycznie same nowości, ponieważ nasze manipulatory są produkowane na indywidualne zamówienia pod konkretne aplikacje. Te, które prezentujemy na targach są dobierane w taki sposób, aby pokazać szeroki wachlarz ich możliwości."

Dalmec
Dalmec

Podsumowanie

Organizatorzy zadbali o ilość odwiedzających, którzy licznie przybyli na targi. Atutem tego miejsca jest też bardzo dobry dojazd i bezpłatne duże parkingi, dzięki czemu nie ma problemu z dotarciem na wydarzenie.

Czekając jeszcze na statystyki targów dotyczące gości oraz opinie wystawców, którzy dopiero po kilku tygodniach, a nawet miesiącach będą mogli wypowiedzieć się na temat skuteczności spotkań, oceniamy tę imprezę bardzo dobrze. A biorąc pod uwagę rozwój Warsaw Industry Week rok do roku uważamy, że warto się tutaj pojawić.

Jazon
Jazon
norelem
norelem

sur

Qsense
Qsense
Finder
Finder

 

Przypisy