Teraz – bardziej niż kiedykolwiek dotychczas – powinniśmy uznać swoje zdrowie psychiczne za priorytet. Rozpoznanie reakcji stresowej i umiejętność jej złagodzenia są dziś szczególnie ważne, ponieważ chroniczny stres zagraża samopoczuciu i osłabia zdolność układu odpornościowego do zwalczania infekcji. Stres może wpływać negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Możesz oddziaływać na stan swojego umysłu
W toku ewolucji staliśmy się istotami społecznymi, które otaczają się rodziną, przyjaciółmi i znajomymi o podobnych zainteresowaniach, by łatwiej radzić sobie ze stresorami i zachować zdrowie psychiczne. Chociaż żyjemy w erze cyfrowej, w której technologia pozwala nam podtrzymywać relacje społeczne wirtualnie, nadal pragniemy bezpośrednich interakcji międzyludzkich, obejmujących spotkania, rozmowy twarzą w twarz i dotyk.
W czasach niepewności wiele osób odczuwa silniejszy stres, ponieważ stopa bezrobocia gwałtownie rośnie, podobnie jak ryzyko zarażenia. W badaniu Gallupa z 2018 roku 55% Amerykanów przyznało, że odczuwa stres, prawie 45% stwierdziło, że dużo się martwi, a 22% - że często czuje złość. Dzisiaj, skazani na przymusowy pobyt w domu, próbujemy zareagować na napływ informacji przekazywanych przez różne władze i organizacje medyczne.
Nic dziwnego, że wielu z nas doświadcza niepokoju, depresji i innych problemów natury psychicznej. Chociaż trzeba wiedzieć, co się dzieje, śledzenie nowych raportów w ciągu dnia może nasilać poczucie lęku. Warto aktywnie wypróbować różne sposoby radzenia sobie ze stresem, które pomogą Tobie i osobom wokół Ciebie zachować większą kontrolę nad emocjami i zmniejszyć niepokój.
Każdy reaguje na stres inaczej, dlatego pamiętaj: sposoby, które działają na Twojego znajomego, niekoniecznie sprawdzą się w Twoim wypadku. Oto kilka wskazówek, jak zarządzać poziomem stresu w trakcie akcji #zostanwdomu:
- Zidentyfikuj sygnały stresowe. Zgrzytanie zębami lub zaciskanie szczęki...
Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem