Jak radzić sobie ze stresem w trakcie pandemii COVID-19?

Komentarze ekspertów
W trakcie przymusowej kwarantanny wiele osób, pod wpływem niepokojących informacji napływających ze wszystkich stron, odczuwa zmęczenie emocjonalne, fizyczne i psychiczne. Według najnowszego badania 88% firm zachęca lub wręcz wymaga od pracowników pracy z domu, a wynikająca z tego izolacja społeczna może podnieść poziom stresu.

Teraz – bardziej niż kiedykolwiek dotychczas – powinniśmy uznać swoje zdrowie psychiczne za priorytet. Rozpoznanie reakcji stresowej i umiejętność jej złagodzenia są dziś szczególnie ważne, ponieważ chroniczny stres zagraża samopoczuciu i osłabia zdolność układu odpornościowego do zwalczania infekcji. Stres może wpływać negatywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne.

REKLAMA

​​

Możesz oddziaływać na stan swojego umysłu

W toku ewolucji staliśmy się istotami społecznymi, które otaczają się rodziną, przyjaciółmi i znajomymi o podobnych zainteresowaniach, by łatwiej radzić sobie ze stresorami i zachować zdrowie psychiczne. Chociaż żyjemy w erze cyfrowej, w której technologia pozwala nam podtrzymywać relacje społeczne wirtualnie, nadal pragniemy bezpośrednich interakcji międzyludzkich, obejmują...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy